Su Yolu mu, Suyolu mu? Bitişik mi Ayrı mı?

Su yolu olarak mı yoksa bitişik olarak suyolu mu yazılır.

Su yolunun doğru yazımı su yolu yani ayrı yazılması gereklidir.

Su Yolu mu, Suyolu mu? Bitişik mi Ayrı mı?

Diğer Sorulara Bakarak Daha Fazla Öğrenmeye Ne Dersin?

 • Sitede daha binlerce soru ve cevaplar bulunmaktadır.
 • Sadece bu soruya bakarak bu soruyu öğrenmen yeterli değildir. Hemen alt tarafta bu soruya özel alakalı olan sorular da vardır. Bu soru ile alakalı olan diğer soru ve cevapları da incelersen soruyu daha rahat anlar ve sitede bulunan diğer soru ve cevapları da kaçırmamış olursun.
 • Bir soru öğrenmek senin için yeterli olmayabilir, olmamalıdır. Diğer soruları inceleyerek o soruların cevapları da senin eğitimine katkısı olacaktır. Diğer soruları görmek için ekranı biraz aşağı kaydırmak yeterlidir.
 • Bu soru ile alakalı soruları öğrendiğinde yine senin için yeterli olmaya bilir. Senin için sitede binlerce soru ve bu soru için verilmiş cevaplar hazırladık. Vaktin yetebildiği kadar soru ve cevaplara bakarak öğrenebilirsin. Her soru ve cevapların altında diğer senin gibi soruyu inceleyen kullanıcıların soruları ya da cevapları olabilir.
 • Diğer kullanıcıların soru ve cevapları da inceleyebilir, sende katıl alanından sende katılarak siteye gelen arkadaşların senin bilgilerinden yararlanmasını sağlayabilirsin.
 • Burada yazılı olan işlemleri siteye üye olmadan, anında, hiçbir kısıtlama ile karşılaşmadan yapabilirsin.
 • Öğrenme de özgürlük olmalı, eğitim kategorisinde yer alan eğitim yazılarını inceleyebilir, özgürce istediğin kadar siteyi kullanabilirsin. Siteyi özgür bir şekilde kullanmanın keyfini yaşayın.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 3 Katılım

 1. Can Gürbüz 7 Eylül 2022

  Su ve yolu olarak ayrı yazılması gerekir.

 2. Ertan Karaca 1 Mart 2022

  Su yolu olarak yazılır.

 3. İsmet Hafızoğlu 21 Ağustos 2021

  Doğru yazımı su yolu yani ayrı olarak yazılması gerekir.