Sputnik V

Dünyada 2019 ortası (tam tarih bilinmiyor) bugüne (11 Ağustos 2020) yayılan Covid-19 için ne yazık ki birçok haberde aşı buluyor denilmesine rağmen bulunamamıştır. 11 Ağustos 2020 Salı günü Rus Başkan Putin aşının bulunduğunu ve onay çıktığının haberini verirken tüm dünya bunu sevinçle karşıladı. Dünya Sağlık Örgütü (DSO) yakından takip ettiklerini bildirdi.

| Kategori: #Sağlık | Etiket:

Üye Olmadan (Hemen) Yorum Yazabilirsiniz.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 3 Katılım

  1. lafadegilicraatabakarim

    diğer ülkeler yok biz bulacağız bizim aşımız çıkacak rusya ise sessiz kaldı sadece bekleyin imajı verdi ve aşıyı buldu demek ki neymiş laf değil icraata bakmak gerekiyormuş.

  2. İsmet

    Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko 2 hafta içerisinde hazır demiş 2 yıl bağışıklı kazandırıyormuş düzgün çalışsında 2 yıla kadar birçok aşı bulunur.

  3. Kadir

    aşının 63 yıl önce 1957 senesinde ilk gönderilen yapay uydu olan sputnik ile bağlantılı olarak adı verildiği söyleniyor yani dünyayı biz kurtaracağız imajı var bakalım ne olacak kurtarsın da biri artık kim kurtarırsa çok istedim türkiyeden aşı çıksın haberlerde aşı türkiyede geliştiriliyor diyince çok umutlandım ama artık biri bulsun şu aşıyı