Sözlükte Kopyala Yapıştır Yapmayınız

Sözlük içerisinde bugüne kadar denk gelmiş olmasak ta yeni sözlük yazarları için khsozluk.com adresi için kopyala ve yapıştır paylaşımlarına kesinlikle onay verilmektedir. Sözlükte yeni yazarlar dikkat etmemiş olabilir. Sözlüğün kuruluş amaçlarından birisi sitede sürekli bahsedilen “Sizler için üreterek, internete değer katmaya çalışıyoruz.” sloganıdır. Bu slogana kopyala ve yapıştır yapmak mantığına tamamen terstir.

Sözlükte Kopyala Yapıştır Yapmayınız

3 harfli çok kısa bir kelime dahi olsa kopyala ve yapıştır yapmayınız. Kopyala yapıştır yapmak mesleği bilişim olanlar iyi bilecektir bilişimde iş etiğine de aykırıdır. Okuyarak bilgilendiğiniz yazılar sizin özgül yazılarınızdır. Bu şekilde özgün paylaşımlar yapabilirsiniz.

Kopyala Yapıştır Nedir?

Kopyala yapıştır başkası tarafından yazılmış (başka sitelerden alınan) içeriğin seçilerek kopyalanarak sitede yapıştırılması anlamı gelmektedir. Sözlük içerisinde bulunan bir yazıyı paylaşım olarak kullanmak kopyala yapıştır değildir.

Bilinen bir sözü örnek olarak atasözleri, ünlü kişilerin sözlerini paylaşmak bu da kopyala yapıştır değildir.

Herhangi bir internet sitesinden alınan içerisinde hiç bir ekleme yapmadan özgünlükten tamamen uzak metinlere kopyala yapıştır denir. Özgünlük ve kopyala yapıştır mantığını aynı anda düşününce daha rahat farkı anlayabilirsiniz. Kopyala yapıştır hususunda anlamadığınız ya da sormak istediğiniz sorunuz olursa site editörlerinden yardım alabilirsiniz.

Kopyala ve yapıştır editörler tarafından sürekli kontrol edilir ve onaylanmaz. Sözlükte paylaşımlarınızın boşuna yazılmaması için yeni sözlük yazarları özellikle bu hususa dikkat etmelerini önemle rica ederiz.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 2 Katılım

  1. Gülsüm Çınar

    Kopyala yapıştır yapmak kesinlikle site içerisinde yok. Bu sitenin neresinde olursa olsun kesinlikle kopyala ve yapıştır yapılmamalıdır.

  2. Kadir Onat

    Site içerisinde üreterek özgün yazılar ile internete ve insanlığa değerli içerikler paylaşacağız, tam olarak anlaşıldı.