Şikayet Yoksa Sorun Yok Çalışma Sistemi

Başta devlet kurumları, şirketler, kurumsal firmalarda kullanılan bir çeşit çalışma sistemidir. Şikâyet yoksa sorun yok çalışma sistemi tüm çalışma ortamında kullanılmaktadır. Bu başlığı neden açtım ve önemi nedir açıklayayım. Tüm çalışma ortamında belli bir işleyiş vardır. Herkes görevini yapar ya da yapar gibi yapar her neyse çalışırlar. Şimdi bir noktaya değineceğim genelde çalışma ortamında iyileştirme anlamında bu sistemi bozulmak isteniyor. Bu şekilde iyileştirmek adına işleri çıkılmaz hale eskisinden daha kötü hale getirilebiliyor.

Şikayet Yoksa Sorun Yok Çalışma Sistemi

Sorun olmayan düzgün bir şekilde yolunda giden çalışmaları iyileştirmek yerine zayıf, eleştiri alan çalışma sistemi ya da çalışanlara yönelmek daha doğru bir yol olacaktır. Burada da anlayacağınız üzere eğer çalışma sistemi ya da çalışanlardan herhangi bir şikayet yok ise sorun yok demektir.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 3 Katılım

  1. Ayhan Gürsel 30 Ağustos 2021

    Şikayet yok ama işte yok o zaman sorun. İş olmayınca tabiki şikayet olmaz. Siz kurumsal yerler demişiniz farkındayım sadece buraya dikkat kesinmek istedim. Şikayet olmaması her şeyin yolunda gittiği anlamına da gelmez. Devlet kurumları geçtim onların çalışma düzenleri belli onlar için değil ama getirisi olan bir çalışma sistemi için şikayet olaması sıkıntı olacaktır.

  2. Esma Fidancı 30 Ağustos 2021

    Şikayet yoksa sorun da yok sorun aramaya gerekte yok. Nasıl sanki böyle daha kısa oldu.

  3. Tarık Cenker 30 Ağustos 2021

    Sistemin adını sen koydun herhalde ilk kez duydum ya da başlığı anlamak için atmışın. Zaten büyük işletmelerde devlet kurumlarından en baş mantık şikâyet yoksa takibe de gerek yok. Birçok işletme özellikle de devlet kurumların çalışma sistemidir.