Samsung S7 Edge Pembe Çizgi

Samsung S7 Edge cep telefonlarında oluşan cihazın hemen sağ tarafında bulunan pembe bir çizgi zamanla kendiliğinden geliyor. Çizgiyi arama tuşu ile *#0*# tuşlayarak sırası ile kırmızı, yeşil ve mavi ekranlarına tuşladığınızda düzelse de ilerleyen günlerde tekrar olup olmayacağı kesin değil. Yine burada MLC ile reset yaparak da düzeltebiliyorsunuz, şu an için cihazı takipteyiz. Bakalım ilerleyen günlerde tekrar çıkacak mı?

28 Ağustos 2018: En çok merak edilen ise bu çizginin zamanla daha da fazlalaşacağı yoksa kendiliğinden düzelmeyeceği bu halk katılımına takip süresinin bitiminde tekrar cevap yazacağım.

15 Temmuz 2109: 11 ay olmasına rağmen halen aynı pembe çizgi geliyor çoğalmadı çizgi dağıtmada sadece arada iki çizgi oluyor o da üst ön kamera olan yere hafif basarsanız. Özellikle MLC yaptığınızda reset pembe çizgi gidiyor bir de arka cevap koymayın arka cepte oturmasanız dahi yürüme sırasında telefon gergiye gelerek pembe çizgi tekrar geliyor ilerleyen zamanda ne olacak.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 7 Katılım

 1. şahin 17 Aralık 2019

  Şimdi de tekrar gitti bayadır pembe çizgi gelmiyor 1 hafif kalın iki de ince pembe olmuştu şimdi tamamen gitti bakalım nereye gidecek

 2. Burak Şahin 23 Ekim 2019

  Sağ en üst kıyısına bastırınca biraz çizik gidiyor. Herhalde ekran içinden temas ediyor sonra yine aynı yeniden o pembe çizgi geliyor.

 3. Teoman Yakar 23 Ekim 2019

  Önceden yazmıştım bekledim ve pembe çizgi başlarda kodla yok oluyordu. Şimdi sabitlendi ve gitmiyor. Demek ki bu kronik durum zamanla sabitleniyor daha da dağıtır. O ekran değişmesi lazım diyorlar ama pembe çizgi düzelmiyor ve sabitleniyor!

 4. Metin Esen 15 Temmuz 2019

  Harbi *#0*# yaptım en alta MLC çıktı sonrada reset dedim gitti.

  Çok teşekkür ederim.

 5. Yıldırım Ayan 21 Aralık 2018

  *#0*# tuşlayın en alta çıkan MLC menüsüne tıklayın gelen menüden Reference Read menüsüne tıkladığınızda düzelir. Sarı, yeşil kırmızı vs falan yapmaya gerek yok. Geri gelir mi gelir yine aynı işlemi yaparsınız arka cebinize koymayın üst sensör yeri geriliyor.

  O sebepten dolayı o pembe çizgi çıkıyor kendiliğinden çıktığı oluyor mu oluyor hiç bir şey yokken masaüstünde durup dururken çıkabilir yine dediğim yöntemi yaparsın. Çaresi ne çaresi ekranı değiştirmeden başka çareniz yok peki çoğalır mı sensör zorlanır arka cep gibi veya çarpma falan olursa her telefon gibi çoğalır.

 6. Şadi Bozkurt 13 Aralık 2018

  Başta bir çizgi geldi sonradan yanında iki diğerinden küçük çizgi çıktı telefoncuya sordum dağılır zamanla dedi yukarıda ki yöntemi yapınca geçiyor sonra geri geliyor tekrar yapıyorum geçmiyor bol, bol yapınca geçiyor.

  Baktım da herkeste aynı yerde çarpma vs olsa herkeste aynı olmaz telefoncunun biri de kronik hata dedi az da değil parası ekranı değişecek 1400 TL telefonu o fiyata satamam!

 7. Şahin Karakılıç 22 Ekim 2018

  Yukardan aşağı kadar pembe bir çizgi oluştu. 1 ay kadar bu çizgi 2 tane biri kalın diğeri ince çıktı *#0*# tuşladığınızda gidiyor ama sonra geri geliyor hatta üst tarafta ses çıkma alanına hafif biraz bastırınca çizgi kayboluyor.

  Buradan bir telefoncuya sordum o ilerde daha da fazlaşır dedi. İkinci çizgi çıktığında adamın dediği gibi oldu. Servisi aradım garantisi yok ne yapmak lazım dedim yine çıkarsa gönderin bir bakalım dedi. Göndersem ekran değişecek diyecekler eminin ekran değişmeden düzelmiyormuş ekranda 1400 lira zaten cihaz 1500 – 2000 arası ne olacak ilerleyen günlerde göreceğiz artık.