Sağ ve Sol Tarafı Öğrenmenin En Kolay Yolu?

Sağımız neresi ve solumuz neresi bunu öğrenmenin en kolay yolu sizlere öğretip sağ ve solunuz neresi olduğunu öğrenmeye sayfadan okuyarak başlayabilirsiniz ayrıca katılımları da okuyunuz.

Kendimize soralım ben yemeği hangi elimle yiyorum diyelim ki sağ, sağ ve sol aklımıza geldiğinde hemen yemek yediğimizi hayal edip o elimizi kaldıralım bu şekilde sağ elle yemek yediğimiz için kaldırdığımız elimizde sağ el olup sağ tarafımız orasıdır.

İşte bu kadar basit sağ ve solumuzu bu şekilde hemen hatırlamış olur ve sağımız neresi solumuz neresi karıştırmamış oluruz. Katılımlarda ayrıntılı olarak halk deneyimleri var sizde katılabilir veya halk katılımlarından değişik bilgiler öğrenebilirsiniz.

| Kategori: #Karışık | Etiket:

Üye olmadan (hemen) yorum yazabilirsiniz. İsim alanına adınızı yazmanız zorunlu değildir. Takma ad veya nickinizi isim olarak sitede kullanabilirsiniz.

Sende Katıl

Yorumun ile sende katıl, diğer ziyaretçileri bilgilendirme güzel bir şey.

Toplam 3 Katılım

 1. Kadir HAN

  atalar ne demiş sağ elim sarımsak sol elim soğan yani sağ eline sarımsak alıp sol eline soğan alarak sağ elim sarımsak sol emin soğan diye çalıştırsanız öğrenebileceğinizi düşünüyorum.

 2. Halis

  Sağ tarafı tam olarak öğrenemiyorum ne yapmam lazım?

  1. Fatma Denli

   Bak canım biz küçükken büyüklerimiz sağı solu öğrenmemiz için bize şu yolu tavsiye ederlerdir. Sağ eline sarımsak al sol eline de soğan al.

   Sağ elim sarımsak sol elim soğan ezberle. Ondan sonra sağ el sarımsak diye kaldır. Sol elimde soğan diye kaldır bu şekilde sürekli olarak karışık tekrarlar yap böyle bir hafta yaptın mı artık hangi elin sağ hangi elin sol bilirsin.