Sağ ve Sol Tarafı Öğrenmenin En Kolay Yolu?

Kendimize soralım ben yemeği hangi elimle yiyorum diyelim ki sağ, sağ ve sol aklımıza geldiğinde hemen yemek yediğimizi hayal edip o elimizi kaldıralım bu şekilde sağ elle yemek yediğimiz için kaldırdığımız elimizde sağ el olup sağ tarafımız orasıdır.

İşte bu kadar basit sağ ve solumuzu bu şekilde hemen hatırlamış olur ve sağımız neresi solumuz neresi karıştırmamış olursunuz.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 11 Katılım

 1. Hikmet Yazgan 12 Temmuz 2022

  Sağ yumruk çalışması sonrada sol yumruk çalışması yaparak öğrenebilirsiniz. Sağınız ve solunuz neresi öğrenin. Daha sonra sağ yumruk çak sol yumruk çak gibi sağ ve sol yumruk çalışması ile sağ sol öğrenilebilir. Sporda yapmış olur yumruğunuz güçlenir. Spor ve sağ sol öğrenme işini yapmış olursunuz.

 2. Fırat Solmaz 25 Haziran 2022

  Sağ ve solu öğrenmek için fazla değil sağ ve solunuz neresi üzerinde bir hafta durun daha da unutmazsınız. Öğrenirke rahat olun sıkılmadan eğlenceli şekilde öğrenme yolları bulun. Sağ elimde sarımsak sol elimde soğan bunun en güzel örneğidir.

 3. İlker Ayrık 1 Mart 2022

  Sağ ve solum neresi diye düşündüğümde okuduğum sayfadır.

 4. Erhan Aslan 9 Ocak 2022

  Sağ tarafınıza salatalık sol tarafınıza soğan alın. Sa ile başlayan yani sağ salatalık, so ile başlayan yani sol soğan bunu bilerek sırası ile bir soğanı kaldırın sol, bir salatalığı kaldırın sağ bunu sürekli olarak günde 15 dakika toplam 15 gün yapın.

 5. Erkan Çağın 14 Kasım 2021

  Sağ tarafınıza salatalık sol tarafınıza soğan alın. Sa ile başlayan yani sağ salatalık, so ile başlayan yani sol soğan bunu bilerek sırası ile bir soğanı kaldırın sol, bir salatalığı kaldırın sağ bunu sürekli olarak günde 15 dakika toplam 15 gün yapın.

 6. Hülya Yayım 9 Kasım 2021

  Şu an ekrana baktığında sol ve dağ tarafınızdır. Ekran arkanızda ise bu durumda sağ ve sol yer değiştirir. Ekran arkanızda iken sağ ve sol olacaktır.

 7. İsmet Çolak 8 Kasım 2021

  Monitöre ya da cep telefonu ekranına bakanlar için klavye ya da cep telefonu tuş tarafında en baş sol, en son tarafı ise sağdır.

 8. Yılmaz Erarslan 1 Şubat 2021

  Sağımı solumu bu sayede rahalıkla öğreneceğimi düşünüyorum.

 9. İlknur Gürleyen 4 Ocak 2021

  Sağ elim sarımsak sol elim soğan diye çalışacağım hocam sağ elime sarımsak sol elime soğan alacağım.

 10. Kadir Gürsel 22 Haziran 2019

  Atalarımız sağ elim sarımsak sol elim soğan demiş. Burada siz sağ eline sarımsak alıp, sol eline soğan alarak sağ elim sarımsak sol emin soğan diye çalıştırsanız öğrenebileceğinizi düşünüyorum.

 11. Fatma Denli 18 Kasım 2018

  Biz küçükken büyüklerimiz sağı solu öğrenmemiz için bize şu yolu tavsiye ederlerdir. Sağ eline sarımsak al sol eline de soğan al.

  Sağ elim sarımsak, sol elim soğan ezberle. Ondan sonra sağ el sarımsak diye kaldır. Sol elimde soğan diye kaldır. Bu şekilde sürekli olarak karışık tekrarlar yap böyle bir hafta yaptın mı artık hangi elin sağ, hangi elin sol bilirsin.