Recep Tayyip Erdoğan 21 Ağustos 2020 Doğalgaz Müjdesi

Normalde bu başlığı müjdenin ne olduğunu öğrenmeden açmayacaktım. Nedeni ise siyasetçilerin hep böyle müjde vadiyle sunduklarının müjde ile hiç alakası olmadığından dolayıdır. Hep müjde vaat derler ama ortada ne müjdelik durum vardır ne de yapılan vaatler.

Başta da dedim ya eğer müjdenin gerçekten halkımızı etkileyecek bir müjde olmadığını düşünsem bu başlığı açmayacak sözlükte te yine aynı düşüncesiyle yazmayacaktım. Biraz önce canlı (21 Ağustos 2020 Saat: 15:00) olarak Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan müjdeyi duydum diledim ve yazmayı da kendime buradan tüm kalbimle görevli bildim.

Neydi müjde duymayanlar ya da ilerle de hatırlayacaklar olan için söyleyeyim. Karadeniz’de öğrendim ki müjde Karadeniz’de 320 milyar küp doğalgaz bulunduğu ve bu doğalgaz için çalışmalara başlandığıdır. Bu gerçekten bir müjde neden evimizde, işyerimizde, elektriğin işlenmesinde evimize gelen elektrikte ve diğer birçok faaliyette doğalgaz katkısı büyüktür.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Resmi Twitter Hesabından Ağustos 2020 Doğalgaz Tespit Müjdesi Görüntüsü

320 milyar küp doğalgaza dışarıda bağımlı olmamak ülke ekonomisine can, halk içinde ucuz doğalgaz demektir. Bu projede çalışanlar içinde iş kapısı demektir. Dışarıdan alınan doğalgaz sadece parasını verdiğimiz ihtiyaçta kullandığımız doğalgazdı. Şimdi parasını ödediğimizde hem ekonomimize can, hep orada çalışanlar ekmek hem de daha uygun doğalgaz anlamına gelmektedir.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 5 Katılım

 1. İsmet Kahveci

  Başkan Fatih sondaj gemisi olarak adını koymuş göndermeyi anladınız sanırım. Tüm vatan için şehit olan koca yürekli fatihler sayesinde çok güzel işler yapılıyor ve yapılacak gibi gözüküyor bir kaç yerde zoruna gidenleri okudum. Neyse onlarda soda içsin şişkinliklerine iyi gelir.

 2. Kadir

  bazı sözcüklerde yandaşlara müteahhitlere hayırlı olsun diye yazmışlar. bunu söyleyen buna katılan embesiller. dışarıdan alıp ta yabancı rus yiyeceğine yağını benim halkım yararlanacak tabi. sen kime hizmet ediyor da yazıyorsun bu memleketin nimetlerinden yararlanıp memleketin müteahhitine iş adamına mı laf söylüyorsun. size yazıklar olsun da diyemem ya siz dışarıdan zorunuza gittiğinden yazıyorsunuz ya da kalpleriniz kap kara olmuş gerçekleri görmek istemiyorsunuz.

 3. Recep

  hatırlıyorum bundan 4 sene öncesi rusya ile aramız kötü olduğunda (hep dedim ve demeye devam edeceğim yunandan, rusyadan dost olmaz) dediler ki rusya ile kötü neden olalım doğalgazı ne yapacağız tezek mi yakalım. ne oldu bugüne kadar tezek mi yaktınız. artık bizim de doğalgazımız var şimdi biz dışarı satmayı düşüneceğiz.

 4. Abdullah

  suriye iblitte taburda 33 gardaşım şehit olmuştu unutmadım, unutmayacağız da, unutturmayacağız da rusya. şu dogalgazın bulunduğunu duydum ya bir nebze olsun senden doğalgaz almayacağımız için yüreğimde ki ateşi serinledi.

 5. Tarık

  hakikaten tam bir müjde rusyadan artık doğalgaz almayalım bu bize bir daha bulunana kadar çok rahat yeter diyorlar hatta rusyaya bize verdikleri fiyattan daha uyguna %10 indirim gibi biz satalım kabul etmezlerse çokta tın ha ha ha ha.