Paypal

Paypal internet ortamında kredi kartı bilgilerini girmeden ödeme yapma ve alma yöntemine verilen addır. Amerikan firmasıdır. Paypal ile kredi kartı bilgilerinizi bir defaya mahsus Paypal sistemine tanıtırsınız. Bu tanıtma işleminden sonra doğrulama işlemi yaparak Paypalı internet üzerinden ödemelerde kullanabilirsiniz.

Burada hani kredi kartı bilgileri vermeden alışveriş yapma anlamına geliyordu diyenler olabilir. Paypal’da ki amaç kendi kart bilgilerinizi diğer kişilerle paylaşmadan sadece mail ve şifreniz ile alışveriş yapmayı amaçlıyor.

Bu şekilde sizlerde sürekli olarak kredi kartı bilgilerini girmek zorunda kalmıyor başka yerde başlamış olmuyorsunuz.

Paypal işlemlerine e-mail üzerinden yapar. Mail üzerinde satın alma, para gönderme gibi.

| Kategori: #Karışık | Etiket:

Üye Olmadan (Hemen) Yorum Yazabilirsiniz.

Sende Katıl

Yorumun ile sende katıl, diğer ziyaretçileri bilgilendirme güzel bir şey.

Toplam 1 Katılım

 1. Ozan

  Türkiye için ödeme durduruldu devlet tarafından yasak getirildiğini biliyorum ama tam emin değilim paypal sayfasında da şu ibareler yer alıyor.

  Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

  PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

  Türkiye’deki müşterilerimiz bundan böyle PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz hala PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

  Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan başka bir seçeneğimiz bulunmamaktadır.

  Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

  PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

  Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.