Onbirli

Halk diliyle onbirli arkadaşlar arasından anaları kötü sözler söyleyen kişilere verilen isimdir. Bu kişiler birbirlerinin annelerini küfür ederler hiçte rahatsız olmazlar. Halk bunu yadırgadığından onbirli takımı veya onbirli der.

| Kategori: #Karışık | Etiket:

Üye olmadan (hemen) yorum yazabilirsiniz. İsim alanına adınızı yazmanız zorunlu değildir. Takma ad veya nickinizi isim olarak sitede kullanabilirsiniz.

Sende Katıl

Yorumun ile sende katıl, diğer ziyaretçileri bilgilendirme güzel bir şey.

Toplam 5 Katılım

 1. mırs

  geçen kahvede gördüm bu onbirli ayağı grubunu o onun anasına o onun anasına sayıyorlar normal adama etsen çeker seni vurur bunların anasına izletsen evlatlıklarda red eder sanırım.

  kahveyi seven biri deyilim arkadaşla öyle bir gittik denk geldi onbirliler merhaba desem onuda bilmezler.

 2. ercan

  bende duymuştum küfür etmenin marifet olduğu komik sanıldığı insan türleri bunlar insan da demek pek gelmiyor ama içimden işte neyse.

 3. durda

  karaktersiz teres takımı diyorsunuz yani.

 4. yılmaz

  annen evdemi, anana selam söyle, baban evde mi? Bunlar en basit küfürleri benim ahlakım kaldırmıyor ağır edilen yazmayı bu tür kişiler genelde müptezel kabadayı kesilen ama annelerine küfür eden şerefsiz tayfasıdır. annelerini namus olarak görmezler.

 5. oktay

  bu onbirli grubunda bacıya küfür etmek yoktur annelerine küfür edeler haz alıyorlar herhalde bu onbilirli kişileri gençlerde de yaşlılarda da vardır özellikle yaşı geçenlerde çoğunlukla vardır desem yeridir peki karılarına da küfür eden onbirli var mıdır ben gördüm var adam annesine değer verse sövdürmez biraz daha ilerliyor karıya geçiyor tabi fanteziler.