Muhabbet Kuşu Dosttur İnsana

Birçok kişi muhabbet kuşu besliyor evde hayvan beslemek bazen sıkıntılı olabiliyor işte yemeğe batması, kakası, kokması falan bakım yapmak gerekiyor köpek, kedi gibi hayvanlara.

Özelliklede işiniz yoğunsa bakmaktan korkuyorsunuz, bakamayacağınızı düşünüyor ve hayvan beslemekten vaaz geçiyorsunuz belki de.

Muhabbet kuşları ama öyle değil bakımı kolaydır, temizlemesi kolaydır. ben evde muhabbet kuşu besledim tam bir dostu sana beni görür görmez kafeste bir oraya bir buraya uçarı beni al der gibiydi çıkarır çıkarmaz hemen ya omzuma ya da kafama konardı o kadar dostu ki inanın insanın bütün yorgunluğunu alıyordu.

Muhabbet Kuşu Dosttur İnsana

Seviyorduk bir birimizi o şimdi rahmetli oldu ne zaman aklıma gelse onun sevgisi yüreğim bir acayip olur keşke yine o olsa ve yine birbirimizle oynasak ama yok artık.

Ondan sonra daha kuş besleyemedim, kuş almak istemedim cesaret edemedim eğer evde kuş beslemediyseniz besleyin yalnız kendinizi hissediyorsanız dost arıyorsanız evinize bir muhabbet kuşu alın ve onunla muhabbet edin. Neden adı muhabbet kuşu olduğunu şimdi daha iyi anladım.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 1 Katılım

  1. İlker Başkale 21 Kasım 2020

    Tüm hayvanlar dosttur. Muhabbet kuşu seven için farklı ama muhabbet kuşu alışır ve dişi olursa iyi bir arkadaş oluyor.