Muhabbet Kuşları Kaç Gün Aç Kalabilir?

Birçoğumuzun evinde muhabbet kuşu bulunmakta ve aklımıza bir muhabbet kuşunun ne kadar aç kalacağı takılmaktadır.

Cevabı ise sadece 1 gün’dür. Muhabbet kuşları hassas hayvanlardır. Bir muhabbet kuşu en fazla bir gün aç kalır o yüzden evinde muhabbet kuşu besleyenler dikkatli olmalarını rica ederiz.

Muhabbet Kuşları Kaç Gün Aç Kalabilir?

Kuşunuz yeminin yeterli olup olmadığını mutlaka sıklıkla kontrol etmelisiniz. Kuşunuzun sağlığı hakkında endişeleriniz varsa en yakın veterinere danışmalısınız.

| Kategori: #Hayvanlar Alemi | Etiket:

Üye Olmadan (Hemen) Yorum Yazabilirsiniz.

Sende Katıl

Yorumun ile sende katıl, diğer ziyaretçileri bilgilendirme güzel bir şey.

Toplam 99 Katılım

 1. Ahmed Berat Bozam

  Ben uzun yolculuğa çıktım 1 kap yem doldurdum. 1 hafta 5 gün gittin yaşayabiliri mi? Kafesinin altında da yemler vardı. Kaç gün yaşar evde tek kalabilir.

  1. Gamze Çelik

   Ahmed sen yine de 2 kap doldur. Birde muhabbeti kuşu ne kadar yer bilemezsin. Yaşına da bağlı bir durumdur.

   Burada dikkat etmen gereken üst tarafta kabuklar birikiyor kuş alt tarafta ki yemlere ulaşamayarak aç kalabiliyor. Sen en iyisi birine kuşunu emanet et arada kontrol etsin. Bu şekilde işin daha sağlam olur.

  2. Eray Ay

   Ahmed Berat Bozam bir yemlik 3 gün ortalama dayanıyor.

 2. Hülya Aktur

  Peki yemliğini doldurursak kaç gün yaşayabilir?

  1. Davut Kale

   Kuşun ne kadar yiyeceğini bilemezsin. Kontrol ederek boşaldıkça yenileyeceksin. Eğer bir yere gideceksen 2 yemliği de tamamen Hülya doldur. Gittiğinde de birine muhabbet kuşunu emanet et kontrol etsin.

 3. İrem Canakan

  Benim kuşumda konuşuyor arada ama sürekli yatıyor. Bugün öğleden sonra çok az salatalık yedi başka bir şey yemedi yarın veterinere götüreceğim. Bir şey olur mu sizce yarına kadar?

  1. Gül Aydoğan

   İrem salatalık az yediyse sorun olacağını sanmıyorum. Yemini yenile üste kabuklarda dolayı kuş alta ki yeme ulaşmasını zor oluyor. Kabukları üfleyerek temizle ve kuşun yemini yesin.

 4. Metin Mert

  Muhabbet kuşum erkek tek yaşıyor harika hayvan 10 tane kelime biliyor. Epey zamandır kuş kafasını sallayıp kursağından yem çıkarıyor sonra onu yiyor. Devamlı yapıyor oyuncağa ayakta durduğu çubuğa yem çıkarıp yiyor.

 5. Hera Uzunay

  2 aylık muhabbet kuşumuz var iyiydi ama şuan kafasını hep bir yerlere koyuyor. Yemek yemiyor su içmiyor ne yapabilirim?

  1. Adem Çallık

   Hera Uzunay veterine götürmelisiniz. İnternetten kimse bilmez hayvanın neyi olduğunu veterine götürerek muayeve ettiriniz.

  2. Tahsin Çelik

   Hera Uzunay benimde vardı aynı şekilde davranıyordu. Maalesef öldü hastaydı sanırım her yolu denedim ama 😢 olmadı. İnşallah sizin kuşunuza bir şey olmaz. Dün diğer kuşum uçtu gitti ve tam 24 saat oldu çok üzgünüm konuşabiliyordu. Büyük ihtimalle o da öldü. 😢

 6. Kazım Balcı

  Muhabbet kuşuna akıllı yemlik aldım ve yemiyor ne yapmam gerekiyor sizce?

 7. Devrim Ertürk

  Kuşun yemini Cumartesi değiştirmiştim. Salı ölü olarak buldum yem kabında kabuk vardı sadece ama ölü bulduğumda merdivenin altına sıkışmış şekildeydi acaba oraya sıkıştı mı öldü? Yoksa açlıktan mı çok üzgünüm vicdan azabı çekiyorum.

  1. Ada Naz

   Devrim bence oraya sıkışıp ölmüştür. Eğer öyle değilse bile vicdan azabı çekme çünkü sen kabuk olduğunu nereden bilecektin benim de kuşum var ama ben her gün yemini üflüyorum ben unutsam bir annem, babam veya ablam değişiyor. Bir daha kuş alırsan ailen değişmeyi bilsin veya sana her gün hatırlatsınlar. Ama merdivenin altında ölü bulunduğu için merdivenden dolayı ölmüştür. Allah rahmet eylesin.

 8. Ali Aral

  Kuşumu seviyordum sessizdi dışarı çıkarttım ve canlandı ve kanat çırpmaya başladı. Ben öldü sandım. Meğerse beni kandırmış ne hain kuş, ben en hainine rastladım. ♂️

 9. Umut Öztaş

  Muhabbet kuşumun yemi bitti. Yarın akşama ancak getirebilecek ekmek verdim elma verdim ama doyuyor mu yoksa aç mı anlamadım?

  1. Sevgi Ağaç

   Muhabbet kuşu salatalık kabuğu, elma, portakal, kepekli ekmek yer bunları fazla olmayacak şekilde Umut Öztaş verebilirsin.

 10. Aynur Gönül

  Kuşum o kadar çok yem yemiş ki kursağı balon gibi, ellediğimde de yemleri hissedebiliyorum. Ötmüyor ve uçmasında da sıkıntı var ne yapabilirim?

  1. Gürkan Burçak

   Aynur Gönül kendi yemini yediyse sorun olmaz. Düzelmiştir de hata yazana kadar. Hayvan ne kadar yiyeceğini bilir sıkıntı etmemelisin.

 11. Kübra Tektaş

  Muhabbet kuşum çok azcık pişmiş serçe tırnağımın yarısı kadar tavuk yedi. Ben görmeden kaşla göz arasında yedi bir şey olur mu?

  1. Ömer İnce

   Muhabbet kuşu tavuk etini bildiği kadarıyla yemez o kakalamış geri atmıştır. Sana yedi gibi gelmiştir. Yese de bir şey olmaz.

 12. Mehmet Seymen

  Kuş bir yemlik dolusu yemi ne kadar sürede bitirir?

  1. Orhan Uluğ

   Yemim kabının büyüklüğüne bağlı genelde iki tane yemlik olur ortalama bir hafta da kontrol etmem yeterli olacaktır. Her ikisini de kontrol et. Sen gönlüm rahat etsin diyorsanız 4 – 5 günde bir kontrol et yem var mı yok mu diye bu daha iyi olacaktır.

   Birde dikkat et yemlikte kuşyemi yer kabukları kalır. Kabukları yem sanıp yemi var diye düşünmemen gerekir. Yemliği çıkarıp hafifçe üflersen kabuklar zaten uçuyor yenmemiş yemler içi dolu olduğundan uçmuyor. Tabiki fazla üflemeyeceksiniz. Fazla üflersen içi dolu yemde uçar hafifçe üfle zaten anlarsın.

 13. Turgay Uzun

  Birkaç gün aç kalabiliyor.

 14. Nihal Çolak

  Kaçan kuş geri gelir mi?

  1. Sabiha Tarla

   Eğer sana alışkınsa uçtuktan sonra geri döner bakar gelir. Alışkın değilse aniden uçup gittiyse önceden yolu bilmediğinden gelişi güzel uçar ve kuş bir daha gelmez. Birçok kuş besleyenlerde gördüm kuş alışkınsa cam açık olsa da kuş kaçıp gitmiyor.

 15. Bedir Yağmur

  Benim kuşum kafesin üstünde duruyor içeri girmiyor.

 16. Elif Naz

  Kusum çok hasta sadece vitaminli su içiyor yemek yemiyor ne yapabilirim?

  1. Osman Kalıcı

   Hastaysa Veterine götürmem gerekir.

 17. Hasan Canatan

  Yeni aldığımız vitaminli yemi yemiyor ne yapmalıyım?

  1. Buket Dere

   Hasan yiyordur sen farkında değilsindir. Kuş yeni eve geldiyse size alışmadığı için siz ona baktıkça yemez ne zaman yalnız kalır o zaman yer. Canını sıkma acıkınca o yemi yiyecektir. Yemi yedikten sonra etrafında yem kabuklarında olur oradan da yediğini anlayabilirsiniz.

 18. Ahmet İnce

  Kuşlar bilirseniz insana dosttur.

 19. Fevziye

  Kuşlarımdan birisi iki gün önce açık unuttuğum pencereden gitti. Kalan kuşum iki gündür yemiyor içmiyor, sürekli bağırıyor. Kendini duvarlara vuruyor.

  1. Servet

   Fevziye kuşlarda erkek bağlı olmasa, dişi kuş bağlı olsa erkek kuş kaçmıyor. Dişi kuş bağlı olmasa erkek kuş bağlı olsa dişi kuş kaçıyor. Kaçan kuş dişi o erkektir o sebepten hırçın olabilir.

  2. Özkan Aydın

   Kaçan kuşun cinsi neydi?

  3. Samet Kandemur

   Kuşun kafeste size kızdığı için intihar etmeye çalışıyor. Tabiki şaka bu çok üzülme bir şey olmaz.

 20. Pıtırcık

  Kuşumu alalı 3. akşam oldu bu sabah çok pisletmiş temizledik kafesini sabahtan beri hiç hem yemedi çok korkuyorum arkadaşlar lütfen yardım edin satıcı kuşumu aldığımda bir aylık demişti yemlerin, yen’i tazeledik yemlerine bakarken kurt gördük bozukmuş 5 yemliğin arasından birisi yemiş midir elime de iki günde alıştı hep elimde uçamıyor.

  Yemliğe yetişememiş olabilir ama düzenini değiştirmediğinizde yarım saatte bir iki dakika yiyordu yemliğine bırakıyorum ağzına koyuyorum ağzına alıyor sonra da düşüyor onu çok sevdim hemşerim inanabiliyor musunuz iki günde ismini (pıtırcık) öğrendi bütün yorumları okudum ama farklı bir kaynakta.

  Üç dört saat aç kalırlarsa ölürler yazıyordu tereddütteyim çok korkuyorum ona bir şey olacak diye ölmez inşallah çok korkuyorum arada bir kafasını yemliğe sokuyor beş tane alıyor tüneğine geçiyor elimi de ısırıyor yem vermeye çalıştığımda çok üzüntülüyüm.

  1. Eftal65

   Benim muhabbet kuşumda 1 gündür aç birşey olur diye korkuyorum.

 21. Simge

  Muhabbet kuşunun kafesini değiştirdim iki gündür yem yememiş eski yemliklerini taktım yedi ama şimdi de uyuyor hasta mı ölür mü acaba?

  1. Musti

   Simge yemini ve suyunu tazele. Sağlığı hakkında şüphen için en yakın veterinerden bilgi istemelisin.

  2. Pıtırcık

   Simge ölür 2 gün önce aynı olayı yaşadım. Çok üzüldüm geçmiş olsun. Bizde dün akşam gömdük.

 22. Abdülkerim

  Ben bir çift getirdim 3 gündür yemek yemiyor ne olacak?

  1. Musti

   Abdülkerim sen yemini ve suyunu yerine koy onlar yiyordur sen farkında değilsindir. Acıkınca yiyecek ve içeceklerdir. Yeni getirmişin bazı kuşlar yerine alışması biraz zaman alıyormuş.

 23. Ahmetcan Şensoy

  Benim kuşum iki gündür dışarıda ne yapmalıyım? Her şey denedik girmiyor. Işığı kapatınca elimize alırsak ısırıyor. ?

  1. Musti

   Anladığım kadarıyla sağlıklı ama yuvaya girmeme konusunda ısrarlı Ahmetcan. Sıkma ya kuşu orası onun evi girecektir, sen rahat ol.

  2. Serkan Yüce

   Benim kuşta öyle eldivenle al kuşu kafes koy sabah kafesi aç 3 saat dışarıda kalsın. Ondan sonra yerine kafese koy alışacaktır. Benim kuşta köpek gibi ısırıyor simdik alıştı kafesini biliyor.

  3. Emir Özelçi

   Yemi tut önüne yemin ayak kısmına ayağıyla yemlige konacaktır. Yavaşça kafese doğru sok oradan tünege geçecektir.

 24. Arif

  Kuşunuzun suyunu ve yemini sürekli kontrol ederseniz kuş ne kadar aç kalır ne kadar susuz kalır gibi düşünceniz olmaz.

 25. Tarık

  arkadaşlar sakın muhabbet kuşunuzu aç bırakmayın benim muhabbet kuşum az önce açlıktan öldü çok ama çok özülüyorum.

 26. Selcan

  muhabbet kuşum var kaç gün yem yemezse ölür?

  1. Gülsüm

   sayfada yazılıya selcan bir gün en geç.

 27. Zeynep

  Merhaba 2 ay kadar oldu muhabbet kuşu alalı ama bir türlü ele alıştıramadım sürekli kaçıyor nasıl ele gelmesini sağlayabilirim.

  1. Bedir

   Zeynep Hanım, kuşu eline gelmesi için zorlama Muhabbet Kuşunun Ele Gelmesini Alıştırma okuyabilirsin. Sayfada detaylı olarak yazmışlar. Umarım kuşun kısa sürede sana alışır.

 28. Mihriban

  Muhabbet kuşum bir sürü kelime biliyor.

  1. Serkancan

   Selamlar Mihriban hangi kelimeleri biliyor bir de nasıl öğrettin acaba?

 29. Damla

  Yeğenim bana bir çift muhabbet kuşu almış, ancak yem yerine fıstık ezmesi koymuş. Akşam teslim aldım, akşam 3. Günün bitimiydi. Yem kutusuna baktım içindekinin ne olduğunu anlamadım. Fakat bugün akşam saat : 17.00 kadar takip ettim ne yem yiyorlar, ne de hareket ediyorlardı. Hemen yem aldım ve henüz yem kutusuna yemi doldururken bir tanesi hemen fark etti ve bağırarak kutunun konması ile birlikte kutuya saldırdı. Diğer kutuya yem koyana kadar diğerine yedirmedi. Bu dişi olandı. 2. Kutuya da yem koyduğum halde dişinin müsaadesini bekledi.

  Daha sonra biraz da erkek olan yedi ama erkek olan fazla yemeden çekildi. Gariplik üzerine bir gariplik daha görmüş oldum. İkisini de kafesin üzerine koydum. Dişi olan (Akkızım) erkek olan (Yeşilbeyim)’e sanki moral veriyordu. Bir süre sonra Yeşilbeyim aldığı birkaç yemi başını silkeleyerek çıkarmaya başladı. Ama Akkızım O’nu bırakmadı.

  Bu arada ben hemen çok ince şekilde salatalık doğradım ve başka bir kaba koydum, biraz da yem ekleyip kafesin üzerine bıraktım. Akkızım hem salatalıktan hem de yemeden biraz yedi ve Yeşilbeyim’e bunlardan yemelisin der gibi başıyla işaret edip kendisi kafese tekrar girdi. Birkaç dakika sonra Yeşilbeyim kaba geldi, önce salatalıktan sonra da yemden epeyce yedi.

  Sonra yarım saat kadar kursağının üzerine eğilip kıpırdamadan durdu öylece. Ölecek sandım ama rahatsız da etmek istemedim, ben de kıpırdamadan O’nu bekledim. Daha sonra ayaklarını ve kanatlarını uzatarak genleşti. Sonra kaşınmaya ve arkasından da ötmeye başladı. Daha sonra inanın öncesinde elimi uzattığımda benden korkan Yeşilbeyim uçup omzuma kondu. Akşamdan beri sesi çıkmayan Yeşilbeyim şakırdamaya başladı. Arkasından Akkızım da geldi kondu omzuma bir müddet seviştiler, öyle güzel sesler çıkarıyorlardı ki inanılmaz.

  Sonra tekrar kafesin üzerine kondular. Ben de hem ağladım hem de bu mesajı yazdım. Araştırdığım da muhabbet kuşlarının 4 güne kadar açlığa dayananlara az da olsa rastlandığını öğrendim. Bu arada Akkızım’ın daha canlı olma sebebini Yeşilbeyim’in kursağındaki kalan son yemleri Akkızım’a vermiş olabileceğine bağladım.

 30. Ahmet

  Bugün büyük kuşlar ayağı sakat olan yavru kuşu fena dövmüşler bende onları ceza olarak biraz aç susuz bırakacağım.

  1. Burcu

   Kuş cezayı ne bilir oldu mu şimdi bu yazdığı böyle saçma bir şey yapma yanlarına koyma sende çocuk musun ne be!

 31. Yıldıray

  Bizim kuşumuz 2 gün aç kaldı. 3. gün yem verdik ama hala kesifsiz biraz ne yapmalıyız?

 32. Ela

  Ben muhabbet kuşuna yem almayı unutmuşum. Tam 4 gün sokağa çıkma yasağı var bu arada kuşa ne verebilirim?

 33. Angel

  Muhabbet kuşumuz kaybolalı 3. Gün oluyor ve dün sesini duyduk bugün hala yaşıyor mudur?

  1. Levent

   Bizimde kuşumuz kayboldu. Geçen hafta burası ormanlık ilk gün ağaçta gördük gelmedi.

 34. Ali

  Muhabbet kuşum 15 Nisanda aldık su içmiyor. Hep aynı seviyede su ne yapmalıyım? Bugün 2 Mayıs gece su içiyor desem seviye hiç değişmiyor.

  1. Remzi

   Ali kuşlar insan değiller suyun azalmasını bekleme onun ağzından ne olur.

 35. Samet

  Hayırlı akşamlar arkadaşlar 8 aylık muhabbet kuşum var gagası ve ayakları mantar olmuş. Bir şekilde gagası uzadı kestik vazelin sürdük ama 6 saattir hiç bir şey yemeden uyuyor.

 36. Siya

  Ben annemlerde unuttum yemi 2 gündür aç ölür mü?

  1. Tarık İşler

   Siya hayvan aç kalır mı ya soruya bak git yemini al yedir hayvana ölür mü ölmez mi bekleyeceğine yazık değil mi hayvana sen küçüksen babanı anneni zorla onlar versinler.

 37. Burak Enes

  Dün yeni muhabbet kuşu aldım yeme düşeli 5 , 6 saat oldu ama eve geldiğinde ne yem yiyor nede su içiyor ama yemi alıp azına kadar götürdüğümde alıp kırıyor sice alışması mı lazım

 38. Yetkican

  Benim kuşumun yemi bitti içinde çok az var sabah kadar kuşa bir şey olur mu?

  1. Gürkan

   olmaz kardeşim.

  2. Onur

   Olmaz.

 39. Doruk

  Benim kusun aksam yemi bitti idareten 1 gün salatalık koydum yemliğine 12 saat sonra yem aldım eve geldim kuşum olmuş acaba salatalıktan mı?

  1. Cüneyt

   Benim kuşum 3 4 gün aç kalıyor bence alakası yok kardeşim 1 gün aç kalmayla 10 yıldır yanımda hala yaşıyor her şeyi yiyor.

 40. Selma

  Benim kuşum dün ölmüş bu gün gördük ölmüştü.

 41. Elif

  Muhabbet kuşum çok kilolu etli butlu. Uçuşunu bile çok etkiliyor yerden direkt olarak havalabamıyor bile bazen. Nasıl bir diyet uygulamalıyım en hızlı şekilde ve hayvana zarar vermeyecek şekilde? Teşekkürler.

 42. Burcu

  Gözü kapalı yemek yiyor aç kaldı sanırım sonra yemini değiştirdik 10 dakikadır yemek yemiyor gözünü ara sıra kapatıyor.

  1. Fatma

   Düzelir merak etme belki de düzelmiştir.

 43. Başak

  Kuşum yemsiz kalmış yedirdik ama halsiz ne yapmalıyım?

 44. Ali

  Merhaba benim kuşumun gagası koptu yem yiyemiyor ne yapabilirim?

  1. Ercan

   Ali muhabbet kuşları çarpma ve diğer etkenlerden dolayı kırılabiliyormuş. Videoda gagası kopmuş, gagası yaralanmış kuşlar için detaylı anlatılmış orda da veterinere götürün diyor ama nasıl beslenmeniz gerektiğini anlatıyor https://www.youtube.com/watch?v=pWgNeyB-ic0

 45. Rıza

  Kuşumu dün aldım ama hala bir şey yemiyor yemi suyu dolu içmiyor yemiyor çok üzülüyorum ne yapmalıyım yardım ederseniz çok sevinirim.

 46. Nurbanu Akgün

  Benim muhabbet kuşum hiç konuşmuyor bir sorunu var mı?

 47. Emin

  Merhaba ben Emin ve kuşum maalesef evden kaçtı 1 gün aç kaldıklarını öğrenince içim parçalandı. 🙁

 48. Fatih

  Kuşumuzu dün 3 de aldık hiç bir şey yemedi suda içmedi korkuyorum ötmüyor da hayvan bir şey olurum mu? Şimdi sabah saat 9.

  1. Yusuf

   Fatih kardeşim yerine alışsın eski yerden ayrıldığı için stres yapıyordur.

  2. Fatih Sönmez

   Hayır ortama alışmaya çalışıyordur.

 49. Ahmet Akgün

  Kuşumuzu alalı belki bir 10 ay oldu şuan köydeyiz ve eve 2 gün sonra gideceğim yemimi suyunu gelmeden 2 gün önce vermiştim. Çok tedirginim acaba bitti mi aç kaldı mı diye. Ve yalnız da çok korkuyorum.

  1. Arif Bekçi

   Ahmet kardeş bende aynı şekilde yemini suyunu ağzına kadar doldurdum çıktım. Evden 7 gün oldu 1’inde döneceğim. Eve acaba ne oldu bilmiyorum.

   1. Türkan

    Kuşum hep hareketliydi yemini suyunu yiyodu bi sabah onu ölü buldum nedeni nedir

 50. Enes Çoban

  Benimde bugün öldü kuşum. Ona normalde ben bakarım ama bu sene üniversiteye başladığım için bakamaz hale geldim. Evdekilerde evden bihaber tabi çok üzüldüm. Yem almayı unutmuşlar. Keşke üniversiteye gitmeseydim de bu vicdan azabı beni öldürmeseydi. Öldüğü gün, bende öldüm.

 51. Fatma Yalçınkaya

  Merhabalar muhabbet kuşum aç kalmış küçük bebeğim var mı ilgilenmiyorum eşim ilgileniyordu. Dün ve bugün yem almayı unutmuş peynir yedirmiştim ama yeterli gelmedi.

  Sanırım şuan ölecekmiş gibi duruyor hiç elde durmayan bir hayvandı ama şimdi avucumdan çıkmıyor.

  1. Emin

   Ama ben kuşunu evden kaçıp aç kalıp ölmesin diye kafese koyuyorum ve kafese koyunca mutlu olmuyor nedense?

 52. Burcu Şener

  Benim kuşumda göz nezlesi oldu. Google’ye yazıyorum yem yemesi zorlaşır diyor ne yapmam lazım? Lütfen söyleyin o bizim canımız ona bir şey olmasın.

  1. Halis Toprak

   Burcu Şener merhem sür benimkide olmuştu. 1 hafta göz merhemi sürdün geçti. Terramycin olması lazım. Adını doğru yazdım mı bilmiyorum ama böyle bir şeydi internetten bak.

 53. Hakan Demirbağ

  Minik nanem açlıktan öldü. Allah’ım sen beni affet vicdan azabı çekiyorum. Sabaha kadar uyuyamadım kahroldum aman o küçücük sevimli kuşları ihmal etmeyin!

  Sevin okşayın hele, hele su ve yemini aman ihmal etmeyin yoksa sizde benim gibi vicdan azabı çekersiniz unutmayalı o küçücük tatlı şeylerin canı bizlere emanettir.

 54. Nihat Atmaca

  Benimde kaçmıştı bir ara 30 dakika sonra yolda giderken ağaçta buldum ve aldım. Sende ağaçlara çevredekilere bak.

 55. Şule Baldan

  Benim kuşum da iki gün önce öldü. Ben de çok üzülüyorum nasıl öldü diye. İki gün hasta yattım kimse bakmamış. Öldüğünde yemi bitmişti. Acaba açlıktan mı bilmiyorum. Çok üzgünüm…

  1. Ahmet Akgün

   Şule bende köye gittim muhabbetimin yemini suyunu doldurdum. 3 gün kalacaktım 4 gün oldu gece geldim. Kuşuma bakmadım uykusuzdum öylen kalktım baktım kuş ölmüş yemi kalmamış çok üzüldüm.

   İnanın tarif edemem üzüntümü kim canlı hayvan bakıyorsa lütfen ama lütfen benim gibi vicdan azabı çekmemek içi hayvanınızın yemine ve suyuna dikkat edin.

   1. Erdal Sade

    Muhabbet kuşuna dal darısı verdi veteriner. 1 dal taktik 1 saatte bitirdi. Dal darısını ne sıklıkla vermek gerekiyor bilen varsa yardım rica ediyorum.