Muhabbet Kuşları Kaç Gün Aç Kalabilir?

Birçoğumuzun evinde muhabbet kuşu bulunmakta ve aklımıza bir muhabbet kuşunun ne kadar aç kalacağı takılmaktadır.

Cevabı ise sadece 1 gün’dür. Muhabbet kuşları hassas hayvanlardır. Bir muhabbet kuşu en fazla bir gün aç kalır o yüzden evinde muhabbet kuşu besleyenler dikkatli olmalarını rica ederiz.

Muhabbet Kuşları Kaç Gün Aç Kalabilir?

Kuşunuz yeminin yeterli olup olmadığını mutlaka sıklıkla kontrol etmelisiniz. Kuşunuzun sağlığı hakkında endişeleriniz varsa en yakın veterinere danışmalısınız.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 71 Katılım

 1. Oğuzhan Çallı 19 Mart 2023

  Kahramanmaraş depremi ah deprem canımız muhabbet kuşu açlıktan ölmüş.

 2. Ersin Düz 16 Mart 2023

  Har hafta düzenli yemlikleri doldurduğunuzda ne kadar aç kalır düşünme derdiniz olmaz. İki yemlik kullanırsanız 2 hafta hatta 3 hafta kuşun yem bulma sorunu olmayacaktır.

 3. Erkul Akkaş 16 Şubat 2023

  Ya bakmayacaksanız kardeşim şu hayvanları, canları almayın. Oyuncak değil onlar, ne demek açlıktan öldü. Allah’tan korkun.

 4. Dilek Gülpınar 15 Şubat 2023

  Ben kuşumu hırçın olduğu için 30 dakika aç bırakıyorum. Aç bırakma nedenim ona ceza olarak acaba uslanır mı?

 5. Servet Özüberk 12 Şubat 2023

  Ben yanlışlıkla kafesini temizlediğimde yemliğini katmayı unuttum. 3 gün aç kalmış. 5 ay oldu hala yaşıyor.

 6. Osman Yolcu 8 Şubat 2023

  Arkadaşlar her gün suyunu değiştirmeniz lazım ve her gün mutlaka yemine bakmanız lazım. Üstünde kabuk var mı diye ve kafesin temizliği çok önemlidir. En az 2 haftada bir kafesi temizlemeniz lazım.

 7. Ayşe Elvan 4 Şubat 2023

  Benimde kuşum bugün öldü. Adı Rıfkı o benim can dostum her şeyimdi. Onsuz yapamam canımdan çok seviyordum ve konuşuyordu. 2 günden beri konuşmuyor. Rengi tüyü değişmişti. Bu sabah kalktığımda yerden yatıyordu. Çok kötü bir his daha 2 gün öncesinde salıncağında sallanıyordu. Aklımdan hiç gitmiyor.

 8. Elif Nur Pakdil 17 Aralık 2022

  2 tane muhabbet kuşum öldü. Canımdan çok seviyordum. Evdeydik ama benim zamanım yoktu. Annemde alttaki kabukları yem sanmış dün öldüler. Kendimi çok kötü hissediyorum. Vicdan azabı çekiyorum ne yapacağım bilmiyorum. 10 saat boyunca ağladım.

 9. İlker Harmankaya 23 Temmuz 2022

  Muhabbet kuşum aç klasın diye haftada bir yemini kontrol ederim. Suyunu özellikle kaldıysa döker ağzına kadar doldururum.

 10. Yiğitcan Şener 17 Temmuz 2022

  Benim kuşum evin içinde kombinin arasına girip baya bir korkmuş. Eskiden çok fazla konuşurdu ama şimdi uykusuz gibi sürekli evine gidip uyuyor ve konuşmuyor.

 11. Ekrem Akçay 15 Temmuz 2022

  Bugün bir muhabbet kuşu aldım. Şuan 12 saat geçti bir şey yemedi. Yemi suyu var önünde yemiyor, içmiyor.

 12. İsmet Çolak 26 Haziran 2022

  Muhabbet kuşu olsun ya da olmasın beslediğiniz tüm hayvanların eksilmeden yemini zamanında ekleyin, çoğaltın. Bu hayvan kaç gün aç kalır, kaç gün susuz kalır araştırma gereği duymazsınız.

 13. Rahmi Özer 3 Haziran 2022

  Muhabbet kuşu bakmak hem çok basit, hem de çok zordur. Kolay olan kısmı yemini suyunu eksik etmediğinizde, bir şekilde yaşayıp gider. Fakat her işte olduğu gibi muhabbet kuşunun beslenmesi ve sağlığı ile ilgilenilmesi de tecrübe istemektedir.

  Eski bir üretici olarak normal şartlarda muhabbet kuşunun bulunduğu ortam 17 derece sıcaklığın altına veya üstüne çıkmaması gereklidir. Biz insanların olduğu gibi bu kuşlarında vitamin ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Bizler vücudumuz her hangi bir şekilde tepki verdiğinde, direk doktora gidip nedenini öğrenmek isteriz.

  Fakat muhabbet kuşu besleyen kişilerin, kuşun her türlü sorunundan haberdar olması gerekmektedir. Kısaca değerli arkadaşlar bu kuşun bakımı bilgisi olan için kolay bilmeyen için ise tam bir sıkıntıdır.

 14. Mahmut Kuru 30 Mayıs 2022

  Ben kuşu açlıktan öldürdüm galiba pişmanım. Yem bitmişti ha bugün ha yarın alırım diye aksattım sonra fıstık filan ezdim verdim yemedi daha sonra öldü. Açlıktan hayvan öldü.

 15. İlker Bıdık 29 Mayıs 2022

  Kuşumu yarım saat önce cansız buldum. Yaşadığım vicdan azabı beni öldürüyor oğlum gibiydi. Aldığımda tüyleri yoktu daha son zamanlarda köpek geliş diye biraz boşladım. Sanırım bu yüzden vefat etti.

  Şuan göğsümde yatıyor. Son kez seviyorum onu geç olmadan siz dikkat edin, ilgi gösterin. Sonrası çok acı çok zor oluyor. Oğlumu şuan nasıl bırakacağım bilmiyorum.

 16. Hakan Taşlı 26 Mayıs 2022

  Ben muhabbet kuşlarımı değil 1 gün 1 saat aç bırakamam.

 17. Nisa Yalçıner 19 Mayıs 2022

  Biz misafirliğe gitmiştik. 3 gün boyunca eve gelmedik gitmeden önce kuşlarıma yem koymayı unuttum. Eve geldim kuşlarımı çıkaracaktım kafese baktım ikisi de ölmüştü. Benim yüzümden öldüklerini düşünüyorum. Çok vicdan azabı çekiyorum. ?

 18. Hazan Kılınç 5 Mayıs 2022

  Bende dün misafirliğe gittim yem koymayı umuttum fakat akşam eve gelirken yemini verdim. Çok uysallaşmıştı elime falan geliyordu hiç çıkmıyordu. Bu sabah öldüğünü gördüm eşim baktığı gibi boğazına açlıktan ölmüş dedi. Şuan çektiğim vicdan azabı inanın tarifsiz anlatamam.

 19. Bahar Çoşkun 1 Mayıs 2022

  Biz de kuşumuzu bugün kaybettik. Yemliğine dün baktığımda üstünde kabuklar birikmişti değiştirecektim unutmuşum. Bugün öğlen kafesini temizlemek için aldım. Yemliklerini doldurdum kuşu tekrar koyacaktım ki o sırada ağzından kan gelerek öldü.

  Çok üzgünüm açlıktan ölse ağzından kan gelir miydi, yoksa başka bir şeyden mi öldü. Elimde can verdi çok can çekişti saatlerdir ağlıyorum. Çok üzgünüm.

 20. Şule Yalçınkaya 30 Nisan 2022

  Kuşuma yem koymayı unutmuşum şuan siyah kaka yapıyor ve çok halsiz hiçbir şey yediremiyorum.

 21. Mehmet Uyar 30 Nisan 2022

  Benim 2 tane muhabbet kuşum vardı. En son 2 kap yeni doldurup verdim ve büyük olan üstünlük sağlıyor. Ona hiç yem yedirmediği için aç kalmış ve ölü bulduk. Çok üzgünüm derdinizi en sevdiğinizi kaybetmeden alın.

 22. Betül Aydınlı 12 Mart 2022

  Benimde kuşum bugün ölmüş evde değildik. 3 gün yemi az vardı evden çıkmadan önce yemini vermeyi unuttuk. Gerçekten vicdan azabı çekiyorum kendimi ve ailemi suçluyorum ağlıyorum. Elimden bir şey gelmiyor yarın eve gideceğim kafes bomboş ses yok evde gerçekten çok kötü ya üzülüyorum. 🙁

 23. Nafize Yiğit 1 Mart 2022

  Muhabbet kuşu 1 gün açlığa dayanır.

 24. Nurgül Toprak 23 Ocak 2022

  Benimde bugün kuşum öldü. Çok üzülüyorum ve onu çok özlüyorum şu anda vicdan azabı çekiyorum. ?

 25. Mustafa Acar 24 Kasım 2021

  Kuşu ölenler aramadan buraya geliyor. Acaba açlıktan mı ya da susuzluktan mı öldü. Sizin içinizin rahat olması için yazıyorum. Muhabbet kuşu öldüğünde tabi ilk akla aç mı susuz mu kaldı bu gelir. Kuş sadece aç ya da susuz kaldığında ölmez.

  Hastalanmıştır birçok neden olabilir. Suyuna ve yemine dikkat etmelisiniz fakat her muhabbet kuşu ölümünü de aç ya da susuz kaldığına bağlayarak kendinizi gereksiz yere üzmeyin.

 26. Yeşim Taşkın 24 Kasım 2021

  Bende bu sabah kuşumu ölü olarak buldum. Yemi çok azalmıştı eşim hastaydı hiç farketmedim. Lütfen dikkat edin. İnanılmaz vicdan azabı çekiyorum sabahtan beri ağlıyorum nasıl diner bu acı bilmiyorum.

 27. Özkan Seymen 30 Eylül 2021

  Muhabbet kuşları kaç gün değil de kaç saat aç kalabilir diye düşünülesi durumdur. Muhabbet kuşları maksimum 24 saat aç kalabilir.

 28. Türkan Şimşek 30 Eylül 2021

  Kuşum hep hareketliydi. Yemini yiyor suyunu içiyordu. Bir sabah onu ölü olarak buldum.

 29. Sema Dağ 1 Eylül 2021

  Kuşum banyo sonrası ishal olmuş. 6 saattir hiç bir şey yemiyor.

 30. Duru Gündüz 19 Ağustos 2021

  Yanlışlıkla annem kuşumun yemini ters koymuş ve muhabbet kuşum tam 5 gündür aç. Ama birkaç gün önce halsizliğini hissedip ona salatalık vermiştim. Şuan fark ettim ve deli gibi yiyor midesine zarar verir mi ya da ölür mü çok korkuyorum.

 31. Zeynep Duman 18 Ağustos 2021

  Bizim kuşumuz 6 yaşında hafta sonu için köye gitmiştik. Bütün yemlerini doldurdum Pazartesi günü döndüğümüzde anahtarın köyde olduğunu fark ettik. Anahtar annemlerde kalmış kapıyı açmak için zorladık ama kilitli olduğu için açılmadı.

  Anneannem çarşamba günü yaşadığımız yere gelecek bir tanıdığa verdi anahtarı bizde teyzem de kalıyoruz. Çilingiri aradık ama kapı kilitli olduğu için çok masraflı olacağını söyledi.

 32. Aliye Çetin 27 Temmuz 2021

  Muhabbet kuşuna en az 2 en fazla 4 kap yem koymalısınız. Bir yemlik 3 gün ortalama dayanıyor. Muhabbeti kuşu ne kadar yer bilemezsin. Yaşına da bağlı bir durumdur.

  Burada dikkat etmen gereken üst tarafta kabuklar birikiyor kuş alt tarafta ki yemlere ulaşamayarak aç kalabiliyor. Sen en iyisi birine kuşunu emanet et arada kontrol etsin. Bu şekilde işin daha sağlam olur.

 33. İrem Canakan 19 Haziran 2021

  Benim kuşumda konuşuyor arada ama sürekli yatıyor. Bugün öğleden sonra çok az salatalık yedi başka bir şey yemedi yarın veterinere götüreceğim.

 34. Metin Mert 29 Mart 2021

  Muhabbet kuşum erkek tek yaşıyor harika hayvan 10 tane kelime biliyor. Epey zamandır kuş kafasını sallayıp kursağından yem çıkarıyor sonra onu yiyor. Devamlı yapıyor oyuncağa ayakta durduğu çubuğa yem çıkarıp yiyor.

 35. Kazım Balcı 3 Mart 2021

  Muhabbet kuşuna akıllı yemlik aldım ve yemiyor.

 36. Devrim Ertürk 3 Şubat 2021

  Kuşun yemini Cumartesi değiştirmiştim. Salı ölü olarak buldum yem kabında kabuk vardı sadece ama ölü bulduğumda merdivenin altına sıkışmış şekildeydi acaba oraya sıkıştı mı öldü? Yoksa açlıktan mı çok üzgünüm. Vicdan azabı çekiyorum.

 37. Ali Aral 26 Ocak 2021

  Kuşumu seviyordum sessizdi dışarı çıkarttım ve canlandı ve kanat çırpmaya başladı. Ben öldü sandım. Meğerse beni kandırmış ne hain kuş, ben en hainine rastladım. ♂️

 38. Umut Öztaş 10 Ocak 2021

  Muhabbet kuşumun yemi bitti. Yarın akşama ancak getirebilecek. Bende yem gelene kadar az haşlanmış patates ve ıspanak verdim.

 39. Kübra Tektaş 25 Aralık 2020

  Muhabbet kuşum çok azcık pişmiş serçe tırnağımın yarısı kadar tavuk yedi. Ben görmeden kaşla göz arasında yemiş.

 40. Mehmet Seymen 27 Kasım 2020

  Kuş bir yemlik dolusu yemi yemim kabının büyüklüğüne bağlı genelde iki tane yemlik olur ortalama bir hafta da kontrol etmem yeterli olacaktır. Her ikisini de kontrol et. Sen gönlüm rahat etsin diyorsanız 4 – 5 günde bir kontrol et yem var mı yok mu diye bu daha iyi olacaktır.

  Birde dikkat et yemlikte kuşyemi yer kabukları kalır. Kabukları yem sanıp yemi var diye düşünmemen gerekir. Yemliği çıkarıp hafifçe üflersen kabuklar zaten uçuyor yenmemiş yemler içi dolu olduğundan uçmuyor. Tabi ki fazla üflemeyeceksiniz. Fazla üflersen içi dolu yemde uçar hafifçe üfle zaten anlarsın.

 41. Buket Dere 2 Ekim 2020

  Kuş yeni eve geldiyse size alışmadığı için siz ona baktıkça yemez ne zaman yalnız kalır o zaman yer. Canını sıkma acıkınca o yemi yiyecektir. Yemi yedikten sonra etrafında yem kabuklarında olur oradan da yediğini anlayabilirsiniz.

 42. Fevziye Duman 8 Eylül 2020

  Kuşlarımdan birisi iki gün önce açık unuttuğum pencereden gitti. Kalan kuşum iki gündür yemiyor içmiyor, sürekli bağırıyor. Kendini duvarlara vuruyor.

 43. Ayşe Pıtır 7 Eylül 2020

  Kuşumu alalı 3. akşam oldu bu sabah çok pisletmiş temizledik kafesini sabahtan beri hiç hem yemedi çok korkuyorum. Arkadaşlar lütfen yardım edin satıcı kuşumu aldığımda bir aylık demişti. Yemlerin, yen’i tazeledik yemlerine bakarken kurt gördük bozukmuş 5 yemliğin arasından birisi yemiş midir elime de iki günde alıştı hep elimde uçamıyor.

  Yemliğe yetişememiş olabilir ama düzenini değiştirmediğinizde yarım saatte bir iki dakika yiyordu yemliğine bırakıyorum ağzına koyuyorum ağzına alıyor sonra da düşüyor onu çok sevdim hemşerim inanabiliyor musunuz iki günde ismini (pıtırcık) öğrendi bütün yorumları okudum ama farklı bir kaynakta.

  Üç dört saat aç kalırlarsa ölürler yazıyordu tereddütteyim çok korkuyorum ona bir şey olacak diye ölmez inşallah çok korkuyorum arada bir kafasını yemliğe sokuyor beş tane alıyor tüneğine geçiyor elimi de ısırıyor yem vermeye çalıştığımda çok üzüntülüyüm.

 44. Simge Bulut 7 Eylül 2020

  Muhabbet kuşunun kafesini değiştirdim. İki gündür yem yememiş eski yemliklerini taktım yedi ama şimdi de uyuyor.

 45. Abdülkerim Şahin 7 Eylül 2020

  Ben bir çift getirdim. 3 gündür yemek yemiyor.

 46. ArifYalçın 21 Ağustos 2020

  Kuşunuzun suyunu ve yemini sürekli kontrol ederseniz kuş ne kadar aç kalır ne kadar susuz kalır gibi düşünceniz olmaz.

 47. Tarık İzgin 14 Ağustos 2020

  Arkadaşlar sakın muhabbet kuşunuzu aç bırakmayın. Benim muhabbet kuşum az önce açlıktan öldü çok ama çok özlüyorum.

 48. Zeynep Tuğrul 30 Temmuz 2020

  Muhabbet kuşu alalı 2 ay kadar oldu. Bir türlü ele alıştıramadım sürekli kaçıyor.

 49. MihribanSolhan 17 Haziran 2020

  Muhabbet kuşum bir sürü kelime biliyor.

 50. Damla Tuğcu 13 Haziran 2020

  Yeğenim bana bir çift muhabbet kuşu almış, ancak yem yerine fıstık ezmesi koymuş. Akşam teslim aldım, akşam 3. Günün bitimiydi. Yem kutusuna baktım içindekinin ne olduğunu anlamadım. Fakat bugün akşam saat: 17.00 kadar takip ettim ne yem yiyorlar, ne de hareket ediyorlardı. Hemen yem aldım ve henüz yem kutusuna yemi doldururken bir tanesi hemen fark etti ve bağırarak kutunun konması ile birlikte kutuya saldırdı. Diğer kutuya yem koyana kadar diğerine yedirmedi. Bu dişi olandı. 2. Kutuya da yem koyduğum halde dişinin müsaadesini bekledi.

  Daha sonra biraz da erkek olan yedi ama erkek olan fazla yemeden çekildi. Gariplik üzerine bir gariplik daha görmüş oldum. İkisini de kafesin üzerine koydum. Dişi olan (Akkızım) erkek olan (Yeşilbeyim)’e sanki moral veriyordu. Bir süre sonra Yeşilbeyim aldığı birkaç yemi başını silkeleyerek çıkarmaya başladı. Ama Akkızım O’nu bırakmadı.

  Bu arada ben hemen çok ince şekilde salatalık doğradım ve başka bir kaba koydum, biraz da yem ekleyip kafesin üzerine bıraktım. Akkızım hem salatalıktan hem de yemeden biraz yedi ve Yeşilbeyim’e bunlardan yemelisin der gibi başıyla işaret edip kendisi kafese tekrar girdi. Birkaç dakika sonra Yeşilbeyim kaba geldi, önce salatalıktan sonra da yemden epeyce yedi.

  Sonra yarım saat kadar kursağının üzerine eğilip kıpırdamadan durdu öylece. Ölecek sandım ama rahatsız da etmek istemedim, ben de kıpırdamadan O’nu bekledim. Daha sonra ayaklarını ve kanatlarını uzatarak genleşti. Sonra kaşınmaya ve arkasından da ötmeye başladı. Daha sonra inanın öncesinde elimi uzattığımda benden korkan Yeşilbeyim uçup omzuma kondu. Akşamdan beri sesi çıkmayan Yeşilbeyim şakırdamaya başladı. Arkasından Akkızım da geldi kondu omzuma bir müddet seviştiler, öyle güzel sesler çıkarıyorlardı ki inanılmaz.

  Sonra tekrar kafesin üzerine kondular. Ben de hem ağladım hem de bu mesajı yazdım. Araştırdığım da muhabbet kuşlarının 4 güne kadar açlığa dayananlara az da olsa rastlandığını öğrendim. Bu arada Akkızım’ın daha canlı olma sebebini Yeşilbeyim’in kursağındaki kalan son yemleri Akkızım’a vermiş olabileceğine bağladım.

 51. Yıldıray Konak 26 Mayıs 2020

  Bizim kuşumuz 2 gün aç kaldı. 3. gün yem verdik ama hala kesifsiz biraz ne yapmalıyız?

 52. Ela Güven 25 Mayıs 2020

  Ben muhabbet kuşuna yem almayı unutmuşum. Tam 4 gün sokağa çıkma yasağı var bu arada kuşa ne verebilirim?

 53. Şahap Çulhaoğlu 6 Mayıs 2020

  Muhabbet kuşumuz kaybolalı 3. gün oluyor ve dün sesini duyduk bugün hala yaşıyor mu merak ediyorum.

 54. Ali Gül 2 Mayıs 2020

  Muhabbet kuşum 15 Nisanda aldık su içmiyor. Hep aynı seviyede su ne yapmalıyım? Bugün 2 Mayıs gece su içiyor desem seviye hiç değişmiyor.

 55. Samet Günel 18 Nisan 2020

  Hayırlı akşamlar arkadaşlar 8 aylık muhabbet kuşum var gagası ve ayakları mantar olmuş. Bir şekilde gagası uzadı kestik vazelin sürdük ama 6 saattir hiç bir şey yemeden uyuyor.

 56. Burak Enes 26 Mart 2020

  Dün yeni muhabbet kuşu aldım yeme düşeli 5 , 6 saat oldu ama eve geldiğinde ne yem yiyor nede su içiyor ama yemi alıp azına kadar götürdüğümde alıp kırıyor sice alışması mı lazım

 57. Doruk Sarı 14 Ocak 2020

  Benim kuşum akşam yemi bitti idareten 1 gün yemliğine salatalık koydum. 12 saat sonra yem aldım eve geldim kuşum ölmüş.

 58. Selma Özyurt 9 Ocak 2020

  Benim kuşum dün ölmüş bu gün gördük ölmüştü.

 59. Elif Sönmez 3 Kasım 2019

  Muhabbet kuşum çok kilolu etli butlu. Uçuşunu bile çok etkiliyor yerden direkt olarak havalanamıyor bile bazen. Nasıl bir diyet uygulamalıyım en hızlı şekilde ve hayvana zarar vermeyecek şekilde? Teşekkürler.

 60. Burcu Sade 12 Ekim 2019

  Gözü kapalı yemek yiyor. Aç kaldı sanırım. Sonra yemini değiştirdik 10 dakikadır yemek yemiyor. Gözünü ara sıra kapatıyor.

 61. Başak Evren 8 Ekim 2019

  Kuşum yemsiz kalmış yedirdik ama halsiz, beklemedeyim.

 62. Ali Kızıl 30 Eylül 2019

  Merhaba benim kuşumun gagası koptu. Muhabbet kuşları çarpma ve diğer etkenlerden dolayı kırılabiliyormuş. Videoda gagası kopmuş, gagası yaralanmış kuşlar için detaylı anlatılmış orda da veterinere götürün diyor ama nasıl beslenmeniz gerektiğini anlatıyor. https://www.youtube.com/watch?v=pWgNeyB-ic0

 63. Rıza Uysal 7 Eylül 2019

  Kuşumu dün aldım ama hala bir şey yemiyor yemi suyu dolu içmiyor. Çok üzülüyorum.

 64. Nurbanu Akgün 11 Ağustos 2019

  Benim muhabbet kuşum hiç konuşmuyor bir sorunu var mı?

 65. Emin Ökten 4 Ağustos 2019

  Merhaba ben Emin ve kuşum maalesef evden kaçtı. 1 gün aç kaldıklarını öğrenince içim parçalandı. 🙁

 66. Ahmet Akgün 23 Ocak 2019

  Kuşumuzu alalı belki bir 10 ay oldu şuan köydeyiz ve eve 2 gün sonra gideceğim yemimi suyunu gelmeden 2 gün önce vermiştim. Çok tedirginim acaba bitti mi aç kaldı mı diye. Ve yalnız da çok korkuyorum.

 67. Enes Çoban 30 Kasım 2018

  Benimde bugün öldü kuşum. Ona normalde ben bakarım ama bu sene üniversiteye başladığım için bakamaz hale geldim. Evdekilerde evden bihaber tabi çok üzüldüm. Yem almayı unutmuşlar. Keşke üniversiteye gitmeseydim de bu vicdan azabı beni öldürmeseydi. Öldüğü gün, bende öldüm.

 68. Gülseren Yalçınkaya 9 Kasım 2018

  Merhabalar muhabbet kuşum aç kalmış küçük bebeğim var mı ilgilenmiyorum eşim ilgileniyordu. Dün ve bugün yem almayı unutmuş peynir yedirmiştim ama yeterli gelmedi.

  Sanırım şuan ölecekmiş gibi duruyor hiç elde durmayan bir hayvandı ama şimdi avucumdan çıkmıyor.

 69. Halis Toprak 2 Temmuz 2018

  Kuşunuz göz nezlesi olduysa merhem sürün benimkide olmuştu. 1 hafta göz merhemi sürdün geçti. Terramycin olması lazım. Adını doğru yazdım mı bilmiyorum ama böyle bir şeydi.

 70. Hakan Demirbağ 28 Nisan 2018

  Minik nanem açlıktan öldü. Allah’ım sen beni affet vicdan azabı çekiyorum. Sabaha kadar uyuyamadım kahroldum aman o küçücük sevimli kuşları ihmal etmeyin!

  Sevin okşayın hele, hele su ve yemini aman ihmal etmeyin yoksa sizde benim gibi vicdan azabı çekersiniz unutmayalı o küçücük tatlı şeylerin canı bizlere emanettir.

 71. Şule Baldan 8 Ocak 2018

  Benim kuşum da iki gün önce öldü. Ben de çok üzülüyorum nasıl öldü diye. İki gün hasta yattım kimse bakmamış. Öldüğünde yemi bitmişti. Açlıktan mı bilmiyorum.