KMSpico Virüslü (Malware) Var!

KMSpico programında Nisan 2021 virüs tespit edildi. Reklam amaçlı olan bu virüs (malware) adı HackTool.KMSpico olarak geçmektedir. KMSpico kurduğunuzda internet tarayıcına yapışan bu virüs özellikle arama motorlarında reklam alanında arama motorları ile alakalı olmayan reklamları göstermektedir.

KMSpico Virüs Tespit Görüntüsü (Malwarebytes)

HackTool.KMSpico virüsüne karşın yapmanız gerekenler ya da kuranlar için KKMSpico indirmeyin. İndirdiyseniz bir çok Malware programı ile arattım sadece bu virüsü tespit eden Malwarebytes oldu. Malwarebytes indirin. İndirdiğiniz Malwarebytes ile bilgisayarınızı taratın. Taratma işleminden sonra karantinaya alarak bilgisayarınızı başlatınız. Daha sonra karantinada ki Malware virüslerini silin.

Artı güvenlik için internet tarayıcılarınızı silin ve tekrar yenisini kurun. İnternet tarayıcıdan girmiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre otomatik oluşturulan şifrelerini değiştirin. Bunlar size artı güvenlik sağlayacaktır.

KMSpico Malware Temizlenmiş Hali

Malware virüsleri reklam virüsleri olsa da program içerisine entegre olan bu virüs bilgisayarınızda açık oluşmasına neden olmaktadır. Yukarıda ki işlemler HackTool.KMSpico malware virüsünü temizlemeniz için yeterli olacaktır. Temizleme işleminden sonra tekrar temiz olduğuna dair tarama yapabilirsiniz.

Malwarebytes Premium kısıtlı deneme imkânı sunan bir temizleme aracıdır. KMSpico ile gelen virüsü Malwarebytes Premium ile sorunsuz olarak kaldırabilirsiniz. KMSpico Malwarebytes Premium kurulum yerinden ya da Program Files içerisinden tamamen kaldıracaktır. Kaldırma işleminden sonra artık KMSpico bilgisayarınıza yüklemeyiniz. Yüklediğiniz takdirde bu Malware virüsü tekrar bilgisayarınız da aktif hale gelecektir.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 1 Katılım

  1. Fazlı Gencay 5 Nisan 2021

    Popüler indirme siteleri de işin garibi KMSpico direk sitesine yönlendirerek bilgisayar kullanıcıların indirmelerine imkan sağlıyorlar. Ya bunlar bu malware virüsten (sayfada resimde ispat edilmiş) haberleri yok ya da bilerek göz yumuyorlar. İndirme ziyaretçi fazla diye müsaade etmek iş etiğine aykırı ve ayıptır.