İzmir’in Gülü Ayda Bebek

Ege Denizi Seferihisar – İzmir (KH) depreminden 91 saat sonra yıkılan apartmandan canlı olarak kurtulmayı başaran 3 yaşıda ki kız çocucuğudur.

İzmir Depreminde 91 Saat Sonra Kurtulan Ayda Gezgin’in Başkan R. Tayyip Erdoğan Twitter Paylaşımı

Ayda Gezgin 91 saat sonra kurtarılma görüntüleri tüm ülkeyi sevindirmiştir.

| Kategori: #Sağlık | Etiket:

Üye olmadan (hemen) yorum yazabilirsiniz. İsim alanına adınızı yazmanız zorunlu değildir. Takma ad veya nickinizi isim olarak sitede kullanabilirsiniz.

Sende Katıl

Yorumun ile sende katıl, diğer ziyaretçileri bilgilendirme güzel bir şey.

Toplam 6 Katılım

 1. Fatma Kazan

  İlk gören itfaiyecinin Nusret Aksoy anlatımı “Bir çığlık duydum jeneratörler çalışıyordu. Sessiz olması için jeneratörleri kapattırdım. Arkasından bulaşık makinesinin arkasından bir kız çocuğu el salladı. Sorduğumuzda iyiyim adın ney dediğimizde ise Ayda dedi. Sonrası görevi AFAD ekiplerine bıraktık.”

  Bulaşık makinesi koruması ve 3 yaşında ki bir kızın 91 saat sonra o zorlukta ve yorgunlukta çığlık atması ve normal büyük yaşlarda bir insan gibi iyiyim diyerek el sallaması, bunun tek bir izahı var. Oda meleklerin koruması altından kurtulan bir kız çocuğu olduğudur.

 2. İsmail Korcan

  Ayda Gezgin kızımızın Allah bahtını açık etsin. Şükürler olsun kurtarılmış.

 3. Fahri Naşit

  91 saat değil 591 saat olsa o çocuğun yiyecek ekmeği (köftesi), içecek suyu varmış. Melekler enkaz altında çocuğu insanlara teslim edene kadar (belkide annesi) başında görevlerini yaparlar.

  Bu yaradan için çok kolay bir lütuftur.

 4. Muhammed Gül

  Kurtarılmasından sonra ne istersin diye sormuşlar. Köfte ayran diyor. Ülkemin güzel insanları da durur mu tabi bunun üzerine hastaneye köfte ayran yağdırmışlar. Köfteci Ayda bebek seni.

 5. Nurcan Ötüken

  Daha 3 yaşında maşallah pırıl, pırıl bir güzellik Allah bağışlamış Ayda bebeği.

 6. Yasin Sarıçam

  Görüntüleri izledim kız çocuğu daha küçücük, minik ellerini tutuyor AFAD görevlisi abisi. Şükür 91 saat sonra kurtarılmış, şükrüler olsun Ayda bebek yaşıyor. Allahu Ekber.