İnternete Bağımlı Olma Bağlı Ol

Hoşuma giden ve özellikle telefon internet bağımlıları için düşünülmesi gereken çok anlamlı bir sözdür. İnternet bir iletişim aracı olarak kullanılması gerektiğini sosyal ağ ve benzeri bağımlılık yapan alışkanlıklar yerine bağlı olarak iletişim amacı ile kullanmasını anlatan bir söz.

İnternete Bağımlı Olma Bağlı Ol

Günümüzde sıklıkla yayılan ve hayatımızın bir parçası olan internet özellikle telefon ile birlikte daha hızlı bir şekilde hayatımıza girmiştir. İnternete bağımlı olmak yerine bağlı kalmak doğru bir yol olacaktır.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 1 Katılım

  1. Gülsüm Onat 7 Ağustos 2021

    38 yaşındayım bakıyorum herkesin elinde telefon düşürmüyor hep internette boş zaman geçiren gereksiz işlerle uğraşıyorlar. Çocuklar PC ya da yine telefondan sürekli beyinleri boş işlerle yoruyorlar.

    Dışarı oynamak arkadaşlarla zaman geçirmek yerine telefonda zaman geçirmeyi tercih ediyorlar. İşte burada da sanal ortama bağımlılık başlıyor ki psikolojik olarak genç, çocuk ya da internete bağımlı olan kimseleri çok yoruyor. İnterneti iletişim aracı olarak arada kullanmak internete bağlı olmak bağımlı olmamak gerekir.