Imran Khan (İmran Han)

Imran Khan ya da İmran Han Pakistan başbakanıdır. 5 Ekim 1952 Urduca, Pakistan’da dünyaya gelen İmran Han Keble College ve Oxford üniversitesi mezunudur. 18 Ağustos 2018 tarihinde Pakistan’ta seçimle Başbakanlığa hak kazanmıştır.

Imran Khan (İmran Han)

Pakistanda partinisin adı Pakistan Adalet Hareketi’dir.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 3 Katılım

  1. Seyit Demirkıran

    Kral Selman’ın yanına ihtişamlı ve ciddi bir şekilde gitmesinden belliydi fırçayı atacağı. Kral Selman’da garip, garip bekliyor Pakistan aslanı geliyor akıllı olun fırçasını çekiyor ve beklemeden gidiyor. Suudi yöneticileri sevmem demek ki o da benim gibi sevmiyor. 🙂 İmran Han Selman’a ne dediyse hak etmiştir. Türkiye gelsin benim de bir kaç sözüm var ona Müslüman olarak dik durmuyorlar, Müslümanların haklarını savunmuyorlar. Bekliyorum gelince bir fırçada bundan dolayı benden yiyecek.

  2. Şükrü Ay

    Suudi Kralı Selman’a tahtının önünde fırça attığı söylenen Pakistan başbakanıdır. Tercümanın çevirisi beklemeden Suudi Kralı Selman’a fırçayı çekip gidiyor. Ne söylediği bilinmiyor ama Selman çevirmene ne dedi çevir bakalım dediğinde çevirmen çevirdikten Kral Selman baya bir kızarıyor.

  3. Fevzi Yoludar

    Özellikle dik duruşu ile dikkatleri üzerine çeken Müslüman Pakistan başbakanıdır. Pakistan halkının çoğunluğunun sevdiği bir siyasi liderdir. Önümüzde ki yıllardan muhtemelen Pakistan’da Cumhurbaşkanlığına yükseleceğini düşünüyorum.