İlişkilerden Tartışmayı Uzatmamak ve Susmak

İlişkilerde tatırtışma olabilecek doğan bir durumdur. Fakat tartışmayı uzatmak ilişkilere zarar verebilmektedir. Özellikle kızlar tartışmaya çok açıktır. Ufak bir mesele de dahi tartışma büyür ve konuştukça daha da sıkıntı yapmaya başlar.

İlişkilerden Tartışmayı Uzatmamak ve Susmak

Tartışmalar ağırlıklı kız arkadaşı ya da nişanlılık dönenimde kızlar tarafından evlilikten sonra da erkekler tarafından yoğunlukla çıkmaktadır.Bu yazıyı okuyan erkek ya da kız fark etmez eğer bir tartışma ortamı olduysa uzatmadan susmak en doğrusu olacaktır. Tartışma tabi ki doğal bir durumdur. Fakat ilerlediğin de kendinizi izah etmek isterken daha da zor duruma düşürebilirsiniz. Tartışma ortamında başlangıcında soru ile çıkabilecek tartışma olabilir. Bu tartışma olacak gibi soruya cevap vermemek susmak doğru bir yol değildir. Kendinizi izah etmelisiniz ama uzatmamalısınız.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 1 Katılım

  1. Ali Şahin 24 Kasım 2021

    Eskilerin bir sözü vardır bu tartışma ile alakalı bence çok doğru bir yöntemdir. Bir gün o deli oluyorsa sen akıllı ol, diğer gün o deli oluyorsa sen akıllı ol. Birbirini idare etme anlamında uzatmadan ilişkiyi idare etmek doğru olan yoldur. Burada ki deli ve akıllı sinirli ve sakin anlamında söylenmiştir.