Hadisenin Anlamsız Tweeti

Şarkıcı Hadise hanıma birisi çıplak olduğunu düşünerek bir twit atmış edensizlik tarzında neyse olumsuz yorum herkesten gelebilir edepsiz demesi tabi ki hiç hoş değil. Fakat hadiseden gelen cevap tam bir şüperettin 🙂 yani saçma, anlamsız. ne diyon kardeşim sen biraz daha deylandır anlamadık.

hadisenin anlamsız tweeti

Detaylandıralım hadiseye kimin ne yazdığını hiç merak etmiyorum hiçte umramda değil. Hadisenin edep anlayışı karşıda ki kişinin edep anlayışı herkesin edep anlayışı kendine. yarı çıplak resimle sensin edepsiz cahilsin git başımdan koçum senle muhabbet etmem kültür bende tartışmaları bunlar hiç umurumda değil okumaya bile tenezzül etmem.

Burada beni rahatsız eden Mevlananın “cahil ile sohbet etmek güçtür bilene. Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.” sözünü nasıl bağladın onu tam olarak çözemedim. İlim ve eğitim alakalı bir sözdür Mevlananın bu sözü edep, kıyafet, yarı çıplak fotoğrafa yazılan yorum ve cevap ile alakası ne hiçbir alakası yok Mevlana gibi büyük bir şairin sözünü buna bağlar ve anlamsız, anlamsız twit atarsan nasıl bağladın derler.

Böyle bir atışmaya elimi bile yormam da konu Mevlana sözü olunca rahatsız oldum Mevlana bu engin sözünü kişi kendince edep anlayışına uyarlayarak söylemiş olduğu sözle hiçbir alakası yok!

Edit: Bu ara biri adamı mı savursun yazmış adamı savunduğum yok herkes kendi edebini kendine. bir şeyleri düzeltmek isteyen ilk olarak kendiden başlasın. Beni rahatsız eden yazıda da bahsettiğim gibi Mevlananın sözü ile hiç alakası olmamasıdır özellikle edep ile hiç alakalı değildir Mevlananın sözünü örnek gösterme. Hadisenin edebi, yorumu yazan adamın edebi umurumda değil beni de bağlamaz kimseyi de bağlamaz.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 1 Katılım

  1. Ümit Aktaş 4 Ocak 2020

    Olur mu sende biraz abartmışsın sanatçı ya Mevlana sözünü anlamak basit gelir. Edebiyat, Matematik, Kimya arada uzay bilimi iyi bilirler sanatçıya her şeyi bilmek lazım.

    Aklıma geldi ya ben neden hep hadisenin sanatla alakalı değil de yarı çıplak habercilerini görüyorum.