Geçim Sıkıntısı Yüzünden Evlenmemek veya Ertelemek Şu Zamanın Büyük Sorunlarındandır!

Ülkenin gelişmesi yeni nüfus artışları ve genç neslin gittikçe azalmasının en büyük sebeplerden birisi değil mi dostlar geçim sıkıntısını düşünerek evlenmemek de veya ertelemek. Bu zamanda erkekler kızların kızlarda erkeklerin suçu üzerine atarak evliği ya ileri atıyor ya da evlenmek istemiyor.

Erkeklerde en çok söylenen bu zamanın kızları villa, yat, kat ister kızlarda ise bu zamanın erkekleri evi geçindirmek istemiyor veya gerçekten zengin en azından yüksek maaş alan birini arıyor.

Bunun gibi daha birçok nedenden dolayı ya evlikler erteleniyor ya da hiç düşünülmüyor. Bunu yazarken tamam ne evlilik uzmanıyım ne de nüfus profesörü! Fakat genç nüfus azalıyor, erkekler ya da bayanlar halk tabiri ile evlenmeden evde kalıyor.

Velhasıl bu uzar gider, arkanızı bakın kimin babası iş adamı kimin annesi patron kızı zaten onlarda davulda dengi dengine atasözünde olduğu üzere çevresinde bulunan zengin kişilerle evleniyor. Uzatmadan yeni nesil gençler Dünyanın neredesinde olursanız olun geç nesil yeni yetişmeye yeni kazanmaya başlar genelde yüzde 10 kadar kişinin ailesi zengindir ve bunun yüzde 3’ü kadarı evlendikten sonra yardım eder.

Evlilikte maddiyat aramak günümüzün büyük bir sorunudur. Maddiyat yerini kültür, saygı, yine halk diliyle efendi, hanım hatun kişiler aramak doğru değil mi sizce?

Bu yazıyı tamamen anlatacak bir söz ile kapatmak isterim. Aşk her şeyin getirisidir yeter ki mutlu olmayı, mutluluğu maddiyatta aramamayı bilin.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 1 Katılım

  1. Zafer Karakan 24 Mart 2022

    Geçim sıkıntısı ne yazık ki Türkiye’de ki en büyük sorunlardan yani işsizlik sıkıntı halen de sıkıntı devam ediyor. Bu Covid salgını, küresel ekonomik sıkışma ise iyice tetikledi.