Diyanetin Öz Kızını Şehvetle Öpme Fetvası Hakkında

Diyanetin öz kızına şehvet duyması nikahı bozarmı sorusu sosyal medyayı karıştı soru bir babanın öz kızına şehvet duyması nikahı etkiler mi tarzında cevap ise şevhetle öpmesi ona sarılması nikahı düşürmez olunca tepkiler üzerine diyaneti fatva hattı sitesinden tamamen kaldırıldı.

| Kategori: #Sosyal Medya | Etiket:

Üye Olmadan (Hemen) Yorum Yazabilirsiniz.

Sende Katıl

Yorumun ile sende katıl, diğer ziyaretçileri bilgilendirme güzel bir şey.

Toplam 7 Katılım

 1. tarık

  kişisel olarak değil de toplumsal olarak düşünülmesi gereken bir soru cevabı toplumsal olarak düşünerek cevap vermek gerekir tabi ki bu cevabı da islami ilim sahibi verir. herkes kafasına göre yorum yapıyor başta da söyledim üzere kişisel düşünmemek gerekir.

 2. burak

  diyanet istifa desem vardır bir istemeyerek yanlışlık düşünüyorum ve dilim varmıyor diyanet acil olarak fetva hattına bakan (fetva diyorum dinen doğru olan doğru) kişileri ehil olanları getirmesi gereklidir.

 3. iss

  arkadaşlar durumu siyasete getiriyorlar konu dini ama ortalığı karıştımak için din üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorlar tamam şehven bir yanlışlık olmuş bunu diyaneti karamak sağda solda sapıklar olmaz bunlar gibi veryansınlar çök abalıya misali bulundırmak hiç doğru değil.

  gördün bir ayıp ki bu durum gerçekten çok ayıp uyar ve unut toplumu bulandırmaya çalışma zaten uyardığından yetkililer gerekli önlemi alırlar.

  soru tamamen sapkınca ve bunda dini cevap aramak ayrı bir sapkınlık hiç iyi olmayan bir durum umarım diyanette bu gibi durumlarda daha da dikkatli olur da bir daha böyle sapkın şeyler ile karşılaşmayız.

 4. muaz

  bir hadis uzmanın cevabı dikkat çekici adam haklı ama diyor ki böyle bir durumu fetvada aramak fetvada sormak sapkın bir durumdur soranın tedavi görmesi lazım ayrıca bu tür cevabı da diyanet işleri yüksek kuruluna giderek cevaplandığını kesinlikle düşünmüyor diyor yani vaiz veya vaize bilgisi kısıtlı olan biri tarafından şehven yanlış cevaplanmış olabilir demek istiyor

  o zaman burada da başka bir sıkıntı baş gösterir ki o da şu internet sitesinde cevaplara uygun yetkili bilgili kişi siz neden koymuyursunuz

 5. yılmaz

  yazmışınız ama soruda resmen şehvet duyması ve şehvet ile ilgili cevaplama yanlış anlama veya okumama gibi durum söz konusu olacak bir soru ve cep yok gibi diyanetin öz kızına şehvet duyması videolarına bakın görürsünüz tepki üzerine sonradan da kaşdırmışlar fetva tepki üzerine değişiyorsa diyecek bir şey bulamadım

 6. blav

  milletin vekili bir şeyler katmalı bir şeyler yapmalı katılımcı girişimci emek veren olmalı zaten seçilme amacı da odur.

  sağcı biriyim solda muharrem ince bir şeyler katıyor siyaset yapıyor ama biliyor yapıyor yine soldan birisi 2019 da seçilen istanbul belediye başkanı ekrem imamoğlu bir şeyler katıyor bir şey yapıyor tek seçilme sebebi de kendi yorumumdur kattığı içindi.

  barış atay sadece hararetli konuşma ve belli kalıplarla yüklen politikası bunu herkes yapar kağıttan oku acaba onlar senin mi düşüncen oda meçhul.

  başlangıcını izledim değerli emekçi kardeşlerim diye başlıyor merak ediyorum senin emeğin acaba neler birazda ondan bahsetsen de bilmeyen biri olarak bilsem.

 7. youlost

  mevzu ne diyanet sitesinde babanın kızını şehvetle öpmesi durumda annesi ile nikah bozulur mu tarzında bir soru diyanette şu şekilde fetva veriyor babanın öz kızın öpmesi helaldir bu tarzda bir cevap sonradan silinmiş.

  neyse bir insan sehven hata yapabilir diyanette buradan hata yapmış olabilir kendi yorumum muhtemelen şehvetli okumadı veya görmedi hızlı okudu geçti gözden kaçırdı normal olarak bir babanın kızını öpmesi gayet normal bir durumdur. fetvayı cevaplayan da bu şekilde düşündüğü ve helal dediğini tahmin ediyorum.

  mantıklı mı öz kızını şehvetle öpmesi diyanet helal demesi hadiste bile akrabası ile zina ve benzeri şevhet ilişkisi duyan işleyen cennetin kokusunu bile duyamaz bunu herkes biliyor koca diyanet mi bilmeyecek. velhasıl şehven yanlışlıkla arada kaçırarak cevaplandı. bunu dillendirmek diyanetin güvenirliliği düşürmekten başka bir şey değildir. zaten bunu yapanlar da fetva, din ile alakalı bilgiler umurunda değil sadece güvensizleştirmek diyaneti küçük düşürmek amacında gibi gözüküyor.

  kim ne derse desin diyanet gayet bilgili, kişisel fetva vermeyen ayet, hadislerden yararlanarak fetva veren güzide bir kurumdur, milletin kafasını böyle şeyle bulandırmak istiyorsunuz ama boşuna uğraşıyorsunuz.