Covid 19 Salgını Sonrası Okullar Açılacağı Tarih Belli Oldu

Dünya genelinde 2019-2020 yıllarından süren pandemi salgını olan Covid-19 sebebiyle okullar (KH) kapatılmıştı. 2020 Ağustos ayında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü uzaktan eğitimle okullara açılacak Bilim Kurulu tavsiyesi üzerine de yüz yüze eğitim ise 21 Eylül 2020 Pazartesi günü başlayacaktır.

17 Eylül 2020 Ekleme: Salgın yurtiçinde fazlalaştığı için 21 Eylül 2020 tarihinde yüz, yüze eğitim ileri bir tarihe ertelendi. Aşının bulunmaması artan salgın sebebiyle 21 Eylül 2020’den sonra ne zaman açılacak net değildir.

| Kategori: #Eğitim | Etiket:

Üye olmadan (hemen) yorum yazabilirsiniz. İsim alanına adınızı yazmanız zorunlu değildir. Takma ad veya nickinizi isim olarak sitede kullanabilirsiniz.

Sende Katıl

Yorumun ile sende katıl, diğer ziyaretçileri bilgilendirme güzel bir şey.

Toplam 4 Katılım

 1. Nadir

  Salgın sebebi ile 17 Eylül 2020 an itibariyle okulların açılacağı belli değil. Anaokulu, birinci sınıflar ve lise bir açılacak deniyor ama o da net değil salgın gittikçe fazlaştığından kimse önünü göremiyor.

  Milli Eğitim Bakanlığında tabi temkinli duruyor, tarih verse de salgın azalmadığından okulları ne zaman tam olarak açacağına karar veremiyor.

  1. Sait

   2020 için okulun açılma zor. Kimse bu salgında çocuğunu okula göndermek istemez. Devlet erkanı da bunu biliyor ki zaten salgında sen istesen de devlet çocuk evlatların sağlığı için salgın azalmadıkça okulu açmaz.

   Korona aşısı bulunana kadar okulların açılması zor. O da 2021 yarısına kadar sürer. Birer gün, ikişer gün açılır. Açılacak okullarda bu da illerin salgın durumuna ve sınıflara göre değişir.

 2. Orhan

  Konoravirüs hasta vaka sayısı gittikçe (KH) artıyor. Hükümet okullar 21 Eylül 2020 Pazartesi açılacak diyor ama oda şehirlere göre değişiklik gösterecekmiş. Vaka sayısı düşmezse okulların açılması yine uzar gibi gözüküyor.

 3. Seyr-i-Alem

  Bu şekilde bir mesaj geldi MEB’ten

  telefon mesajında 31 ağustos 2020 – 18 eylül 2020 arası öğrenciler eba tv’den takip edebilirler.