Bilgisayara Format Atarak Hatayı Düzeltmeye Çalışan Zihniyet

Bilgisayarda bazen büyük bazen de küçük hatalar her zaman karşımıza çıkabilir. Hatayı görmek ve bu hatanın nedenini öğrenerek hatayı düzeltmek yerini birçoğumuz ne yazık ki format atarak hatayı düzeltebileceğimiz yanlışına düşmekteyiz.

Bilgisayara Format Atarak Hatayı Düzeltmeye Çalışan Zihniyet

Bu hata özellikle de teknik bir hatadan kaynaklanıyorsa format atmak tamamen yanlış bir durumdur. Aldığınız hatayı format atmak yerine nasıl düzelteceğinizi öğrenmeniz her zaman doğru bir yol olacaktır. Bu şekilde aldığınız hatayı ilerde tekrar alırsanız nasıl düzelteceğinizi bilirsiniz. Bilgisayar format atarak düzeltmeyin. Verilerini yok etmeyin hatayı nasıl düzelteceğinizi öğrenmeye çalışın.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 3 Katılım

  1. Aziz Ulaş

    Format atmak sıfırlamak doğru ama sıfırladığında hatayı düzelteceğiniz anlamına kesinlikle gelmez. Bir ayar gerektirebilir bu ayarı yaptığınızda hata kalkar sıfırlama ile siz yine de bu ayarlamayı yapmayı ararsınız. Özetle format sizin için zaman kaybı olabilir.

  2. Hakkı Yeniyurt

    Format atanların çoğunda gördüm düzeltirim diye formatlıyor ve yine aynı düzelmediğini görüyor.

  3. Ümit Bulgurcu

    Format atmak önceden yapılmış olan ayarların tamamen sıfırlaması anlamına gelmektedir. Önceki ayarlamalarınız ya da kurulumlarınızı tekrardan yapmak ya da düzenlemek size daha fazla iş yükü ve zaman kaybı yaşatacaktır.