Ayasofya Camii İbadete Açılması

86 yıldan sonra Ayasofya Camii 24 Temmuz 2020 Cuma günü 10.00’da ibadete açıldı. Başkan R. Tayyip Erdoğan‘ın da bulunduğu Cuma namazı kılındı. 24 Temmuz 2020 Cuma 10:00 itibariyle resmen Ayasofya Camii ibadete açılmıştır.

Ayasofya Camii İbadete Açılması İlk Görüntü İmamlar Kuran Okurken

Ayasofya Camii‘ye birçok ülkeden gelen ziyaretçiler ve İstanbul harici gelen şehirlerden dolayı büyük bir yoğunluk yaşanırken açılışından belli bir süre sonra dolarak Camii girişlerine yakı bağlantıları noktaları güvenlik sebebi ile giriş kısıtlandı. Cuma namazı ve yoğunluktan sonra Ayasofya Camii sabaha kadar açık olacak, ibadet yapılabilecektir.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 2 Katılım

  1. İsmet 24 Temmuz 2020

    başkan recep tayyip erdoğan’ın konuşmasının videosunu izledim açılmadan bir kaç ay önce aynen şunu diyor ey ayasofya merak etme fatih sultan mehmet’in torunları seni tekrar camiye çevirecek.

  2. Nusret 24 Temmuz 2020

    olması gereken bir durumda 86 yıl sonra da olsa oldu çok mücadeleler verildi birçoğu göremedi bu durumu siyasileştirmenin bir gereği yok papazın biri için yanıyor demiş ilahiyatçının biriside neden için yanıyor orası bir mabet orada ibadet yapılacak demiş çok güzel söylemiş açılış amacı ibadet olan bir yerin müze olması tabiatına kuruluşuna ters.

    camii artık bir mabet ve mabedin gereği olan ibadet yapılacak.