Alexa.com Web Sitesi Kapandı

Web siteleri için dünya ve ülke popülerlik sıralaması sunan Alexa.com Amazon tarafından kapatılacağını duyurdu. Ana sayfalarında 1 Mayıs 2021 tarihinden itibaren artık Alexa.com adresinin kullanılmayacağı belirtildi. 1 Mayıs 2021 olarak kapanacağını duyursa da an itibariyle artık erişim sağlanmıyor. Buda tamamen kapandığı anlamına geliyor.

Alexa.com Web Sitesi Kapandı

25 yıldır ücret karşılığında hizmet veren Alexa.com içerik araştırması, web anahtar kelime analizi, dünya popülerlik sıralamasını gösteren web sitesiydi.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 5 Katılım

 1. Halit Koca 12 Temmuz 2022

  Gereksiz bir yerdi. Zaten son iki yıldır doğru da göstermiyordu. Kapanacağı belliydi ve kapandı.

 2. Vahide Mortepe 4 Temmuz 2022

  Kapandı ama halen açılan site daha doğrusu şöyle diyeyim. Site bulunamadı ya da giriş yapılamadı uyarısı vermiyor. Sadece kapandığını yazmışlar.

 3. Cihat Tok 13 Aralık 2021

  Alexa için alternatif arayanlar Similarweb.com adresini öneririm.

 4. Burak İpek 12 Aralık 2021

  Alexa kullanıcıları için sadece giriş yapılabiliyor. Ziyaretçilere artık web sitesi sıralaması göstermiyor. Resmen Amazon tarafından kullanımdan kaldırılmış.

 5. Adem Songur 12 Aralık 2021

  Ücret karşılığında hizmet veriyorlardı. Ücretsiz üyelere de sadece web sitesinin dünya da ve ülkesinde kaçıncı sırada olduğunu göstermekten başka bir şey yaptığı yok. Sıralamanın da pek doğru gösterdiğini de düşünmüyorum.