40 ın Çeyreği Kaçtır?

40 sayısının çeyreği için 4 ile bölünüz. Bu durumda 40 çeyreğini bulmak için yapmanız gereken şu şekilde olmalıdır.

40 ÷ 4 = 10

40 ın Çeyreği Kaçtır?

Sonuç: 40 rakamanın çeyreği 10 eder.

Diğer Sorulara Bakarak Daha Fazla Öğrenmeye Ne Dersin?

 • Site içerisinde diğer sayfalarda binlerce soru ve cevaplar bulunmaktadır.
 • Sadece bu soruya bakarak bu soruyu öğrenmen yeterli değildir. Hemen alt tarafta bu soruya özel alakalı olan sorular da vardır. Bu soru ile alakalı olan diğer soru ve cevapları da incelersen soruyu daha rahat anlar ve sitede bulunan diğer soru ve cevapları da kaçırmamış olursun.
 • Bir soru öğrenmek senin için yeterli olmayabilir, olmamalıdır. Diğer soruları inceleyerek o soruların cevapları da senin eğitimine katkısı olacaktır. Diğer soruları görmek için ekranı biraz aşağı kaydırmak yeterlidir.
 • Bu soru ile alakalı soruları öğrendiğinde yine senin için yeterli olmaya bilir. Senin için sitede binlerce soru ve bu soru için verilmiş cevaplar hazırladık. Vaktin yetebildiği kadar soru ve cevaplara bakarak öğrenebilirsin. Her soru ve cevapların altında diğer senin gibi soruyu inceleyen kullanıcıların soruları ya da cevapları olabilir.
 • Diğer kullanıcıların soru ve cevapları da inceleyebilir, sende katıl alanından sende katılarak siteye gelen arkadaşların senin bilgilerinden yararlanmasını sağlayabilirsin.
 • Burada yazılı olan işlemleri siteye üye olmadan, istediğin zaman anında, hiçbir kısıtlama ile karşılaşmadan yapabilirsin.
 • Öğrenme de özgürlük olmalı, sende sitede bulunan eğitim kategorisinde yer binlerce eğitim yazılarını inceleyebilir, özgürce istediğin kadar siteyi kullanabilirsin. Özgürce siteyi kullanmanın keyfini yaşa.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 1 Katılım

 1. Tufan Köse 27 Aralık 2021

  Birkaç kaynakta 40 sayısının çeyreği 10 olması lazım diye yazılmış. Emin değilim gibi anlaşılıyor. Arkadaşlar net 40 sayısının çeyreği 10 sayısıdır. Bu tür emin olmadığı cevap veren sitelerden gelen varsa sitede ki sorular ve cevaplar nettir. Olması lazım nedir anlamıyorum.

  Bir sorunun bir cevabı var soruya cevap verdim ama bende emin değilim demek çok yanlış doğru net bilgi veren sitelere girmeye özen göstermenizi öneririm.