1000 TL Fazla Çek

Datça’da koronavirüs salgını polis denetimi sırasında maskesiz para çeken vatandaşı gören Datça Emniyet Müdürü İsmail Toygun “1000 TL. fazla çek” diyerek espri ile uyardığı yaşanmış olaydır.

| Kategori: #Karışık | Etiket:

Üye Olmadan (Hemen) Yorum Yazabilirsiniz.

Sende Katıl

Sende sözlüğe yorumunla katıl, bildiklerini paylaş.

Toplam 3 Katılım

 1. Bedir

  Sözlükte bilgi yanlışlığı olmaması için koronavirüs önnemleri için maske takmama cezası 1000 TL. değil, Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi’ne göre 900 lira idari para cezası (KH) uygulanmaktadır.

  Muhtemelen Emniyet Müdürü espri anlamlı ve kısa olması için 1000 TL. yuvarlayarak söylemiş. Zaten sonra ki açıklamasında da Datça Emniyet Müdürü İsmail Toygun “Amaçlarının ceza yazmak olmadığını, vatandaşların maske takma bilincinde olmaları için denetimlerimizi yapıyoruz” demiş.

 2. Burak

  Emniyet Müdürü: 1000 TL. fazladan çek.
  Datça Vatandaş: Maske cebimde.

  Maske cebinde diyor maskeyi çıkarıp takıyor. İlla polis mi müdahale etmeli. Devletin emri var işte devletin emri uyacaksın.

  Cebinde ki maskenin ne faydası var maske cepte değil yüzünde olmalı bu millet ısrarla maske takmak istemiyor tabi ki polislerde ne yapsın cezai müeyyide uygulanır.

  1. Fikret

   Burak, ülkenin birçok ilinde hep aynı cevap maske cebimde, dükkânda yok orda yok burada maske yüzünde olacak kardeşim yüzünde. Maske takmama cezası ne diyor maske takmama takmamız lazım yani.